Kartal’ın kaldırımları ve yolları geni̇şli̇yor

- Yorumlar

Kartal Belediyesi ilçede farklı noktalarda yürütülen alt ve üst yapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuran Keriş, Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün Kartal’daki farklı noktalarda devam eden çalışmalarını inceleyerek bilgi aldı. Kentsel dönüşüm nedeniyle yoğun inşaat faaliyetinin devam ettiği Kartal’da yol ve kaldırım genişletme çalışmalarından, yağmur suyu ve alt yapı çalışmalarına kadar pek çok farklı çalışma noktasını Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürü İsmail Ökten ve Yol Yapım Amiri Melahat Mutlu ile birlikte kontrol eden Keriş, eksikler konusunda yetkilileri uyardı.

Kartal’da devam eden kentsel dönüşüm nedeniyle her gün onlarca farklı noktada çalışan Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol Yapım Amirliği’nin çalışmalarını denetleyen Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Keriş’in incelediği 11 farklı adresten ilki, Esentepe Fahri Korutürk Caddesi oldu. Burada inşaatı tamamlanan binaların terkleri nedeniyle yapılan yol ve kaldırım genişletme çalışmasını inceleyen Keriş, ekiplerden, yolun içinde kalan ağaçların etrafına koruma yapılması için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile irtibata geçerek çalışma yapmalarını istedi. Keriş, biten ve hali hazırda devam eden yol ve kaldırım genişletme çalışmalarının, Kartal’ın genelinde hem yaya geçişleri hem de araç trafiği için rahatlama sağlama amacı taşıdığını belirterek tamamlanan inşaatların ardından ekiplerin, vakit kaybetmeden yol ve kaldırım genişletme çalışmasını başlattıklarını söyledi.

Ulaş Çıkmazı Artık Çıkmaz Değil

Yine aynı cadde üzerinde bulunan ve Topçamlar Sokağı’nı caddeye bağlamak için inşa edilen merdivenleri ve Sarı Sokak’ta bina terklerinin ardından yapımı sona eren kaldırım genişletme ve asfaltlama çalışmasını inceleyen Keriş, Esentepe’de bulunan Ulaş Çıkmazı’nın açılarak Tecer Dağı ve Kekik sokaklarına bağlanması çalışmasını ve hemen altında bulunan Susuzkaya Sokağı’nın asfaltlamasını denetledi. Kartal Belediye Başkan Yardımcı Nuran Keriş tarafından denetlenen ve Fen İşleri Müdürlüğü’nün aynı anda yürüttüğü diğer çalışmalar ise şöyle:

– Kartal Oto Sanayi arkasında bulunan ve Fahri Kortürk Caddesi (Milangaz Caddesi) ile Ersel Sokağı’nı birbirine bağlayan Füsun Sokak’ın asfaltının kaldırılarak yenilenmesi.

– Hali hazırda Esentepe’de bulunan ve binasının yapımı devam eden Hicret Camii tarafından kullanılan prefabrik yapının taşınacağı alana beton zemin yapım işi. Söz konusu prefabrik yapı, yıkılacak olan Rahman Camii olarak Esentepe Şehit Emrak Kayadelen Sokak’ta hizmet verecek.

– Yalı Mahallesi’nde bulunan Orbay, Tepe, Yeni Dünya ve Hareket Sokakları’na yağmur suyu kanalı yapımı işi.

– Soğanlık Mimar Sinan Caddesi üzerinde yeni inşa edilen Aziz Mahmut Hüdayi Camii’nin etrafındaki sokaklarda kaldırım ve engelli rampası yapımı.

– Soğanlık Yahya Kemal Beyatlı Caddesi ile Baltacı Mehmet Paşa Caddelerine yağmur suyu kanalı yapım çalışması.

– Soğanlık Fatih Sultan Mehmet Camii etrafındaki Alsancak ve Nejdet Evliyagil Sokaklarının asfaltının yenilenmesi.

– Kartal Belediyesi atölyelerinin bulunduğu yerleşkenin asfaltının yenilenmesi.

KARTAL’IN KALDIRIMLARI VE YOLLARI GENİŞLİYOR (3)

KARTAL’IN KALDIRIMLARI VE YOLLARI GENİŞLİYOR (4)

KARTAL’IN KALDIRIMLARI VE YOLLARI GENİŞLİYOR (10)

x