İşte İstanbul üzerinde alçaktan uçarak halka korku saçan o pilotlar

- Yorumlar

15 Temmuz darbe girişimi gecesi 9. Ana Jet Üssü’nden F-16 uçakları ile havalanan ve yaklaşık bir saat İstanbul üzerinde alçaktan uçarak vatandaşlara korku dolu saatler yaşatan Pilot Üsteğmen Oğuz Bilgin ve Aykut Yüce tutuklanarak cezaevine gönderildi

Ahaber’in haberine göre; Balıkesir’de, FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 9. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan 20 pilotun arasında yer alan pilot üsteğmen Oğuz Bilgin ve Aykut Yüce, 23 Temmuz’da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Savcı itiraz edince Bu pilotların, F-16 uçaklarıyla 9. Ana Jet Üssü’nden havalandıkları ve İstanbul üzerinde yaklaşık bir saat uçtuktan sonra geri döndüklerinin tespiti üzerine cumhuriyet savcılığı, karara itirazda bulunarak, tutuklanmalarını talep etti.

Yakalanıp adliyeye sevk edilen 2 pilot bu kez tutuklandı. Pilotlar ifadelerinde, kendilerine verilen emri uyguladıklarını iddia etti. Bu arada İstanbul’da uçan F16’lardan birini kullandığı tespit edilen kadın savaş pilotu Üsteğmen Kerime Kumaş da daha önce gözaltına alınmış ve Yalova’da çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

x