Kadir Topbaş: Taksim’e Topçu Kışlası’nı yapacağız

- Yorumlar

İBB Başkanı AK Parti’li Kadir Topbaş, tepki çeken Topçu Kışlası’nın yapılacağını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Çengelköy’de ziyaretlerde bulundu. Topbaş, ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamada Topçu Kışlası’na değindi.

AK Parti’li Topbaş, “Taksim’e Topçu Kışlası‘nı yapacağız. Cumhurbaşkanımız zaten net söylüyor. Fonksiyon olarak sanat galerisi düşünüyoruz. Onun için çok fazla ağaç kaldırılmıyor. O ağaçlar çok eski değil. Sanat galerisinin altında iç ve dışa bakan kafeler düşünüyoruz. İnsanların Şanzelize’ye gittiği gibi gelip orada kafelerde de geç saatlere kadar oturduğu gibi bir sanat galerisi olabilir” dedi.

“Bunun proje çalışmaları devam ediyor. Altında otoparkı da olacak” diyen Topbaş, kurul kararlarını hatırlatarak “Mahkeme kararları da yapılabileceği yönünde netleşti. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu eserin yapılmasının doğru olacağını söyledi. Kentin kültürüne hizmet edecek” ifadelerini kullandı.

‘OPERA BİNASI HAYATA GEÇMELİ’

Taksim AKM’ye de değinen Topbaş, “Sayın Cumhurbaşkanımız söylüyor. Orada İstanbul Büyükşehir Belediyemize ait otoparkı da katarak, mimarlarımızın güzel projesiyle bir opera binasının hayata geçmesi lazım. Yıllardan beri bu şekilde duruyor. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ne de karşı çıkıldı. Yaptık, şu anda mükemmel bir tiyatro salonu olarak hizmet veriyor.” ifadelerini kullandı.

KABATAŞ MEYDAN PROJESİ

Topbaş, tepki çeken Kabataş Meydan Projesi’yle ilgili de “Demokrasi nöbetleri biter bitmez inşaat başlayacak. Kabataş çok güzel bir yer olacak. Orada baraka tarzındaki vapur iskelelerine sahip çıkıyorlar. Tenekeden yapılmış basit yapılar. Trafikten şikayet ediliyorsa, Kabataş bir düğüm noktasıysa bunlar yapılacak. Net söylüyorum, ne gerekiyorsa yapacağız” diye konuştu.

Topbaş, Tarihi Yarımada’da elektrikli otobüslerin çalışacağını bildirdi.

x