Kartal Belediyesi’nden o haberle i̇lgi̇li̇ açıklama

- Yorumlar

Bazı basın yayın organlarında yer alan; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında zırhlı aracın altında kalarak ağır yaralanan belediye çalışanı Ayhan Ayyıldız’a sahip çıkmadığı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

15 Temmuz’da yaşanan ve birçok vatandaşımızın şehit olduğu, birçoğunun da yaralandığı darbe girişiminin hemen ardından, ülkemizde büyük bir toplumsal travma ve bilgi kirliliğinin yaşandığı günlerde Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, belediye çalışanı Ayhan Ayyıldız’ın durumunu öğrenir öğrenmez Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Destek Hizmetleri Müdürü’ne Ayyıldız için maddi manevi gereken her türlü yardımın yapılması talimatını vermiştir. Akabinde de olayın hemen ardından 18 Temmuz’da Destek Hizmetleri Müdürü ve sendika temsilcileri Ayyıldız’ı, kaldırıldığı Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret ederek Başkan Altınok Öz’ün geçmiş olsun dileklerini iletmiş, yakınlarına maddi manevi gereken her türlü yardıma hazır olduklarını belirtmişlerdir. Ayrıca Ayyıldız’ın sağlık durumu ile ilgili olarak gün be gün bilgilendirilmiş ve çalışanının mağdur olmaması adına Kartal Belediyesi ailesi olarak her türlü desteği vermiştir.

Başkan Altınok Öz, İstanbul’un en büyük ilçelerinden birinin yerel yöneticisi olarak, öncelikle 15 Temmuz’da yaşanan ve halkın hedef alındığı eşi görülmemiş kanlı darbe girişiminin ardından, öncelikle Kartal’da yaşayan halkın güvenliği ve yaşanan travmanın sakin şekilde atlatılabilmesi için gereken önlemleri almış, tüm ilçe halkını düşünerek hareket etmiştir.

kamuoyunun dikkatine  (2)

x