Kartallılara engel yok!

- Yorumlar

Göreve geldiği 2009 yılından bu yana “sosyal belediyecilik” anlayışını belediyeciliğin temel ilkesi haline getiren ve bütün belediye faaliyetlerini “Sosyal Belediyecilik” ekseninde ele alan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da yaşayan engelli vatandaşların, engelsiz bir yaşam düzeyine sahip bireyler olarak hayatlarını rahatça sürdürebilmeleri için Kartal’da örnek çalışmalara imza atıyor.

Kartal Belediyesi, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik medikal bez yardımının yanı sıra; evde kişisel bakım ve kuaförlük hizmeti, engelli nakil aracı hizmeti, tekerlekli sandalye ve akülü araç yardımı, hastane yatağı ve havalı yatak ile diğer medikal malzeme yardımlarına ilave olarak engellilere yönelik tatil gezileri ve sosyal etkinlikler düzenleyerek, modern, çağdaş ve engelsiz bir Kartal inşa ediyor.

Bu çalışmalar kapsamında Kartal Belediyesi tarafından beş engelli vatandaşa talepleri doğrultusunda, tekerlekli sandalyeleri verildi. Tekerlekli sandalyelerin dağıtımına Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Kemal Özdemir, Kartal Belediyesi Engelli Koordinasyon Birim Şefi Özgür Uğur da katıldı. Başkan Altınok Öz’e teşekkürlerini ileten vatandaşlar, bugüne kadar Kartal Belediyesi’nin hep yanlarında olduğunu, Başkan Altınok Öz’ün engellilere yaklaşımının diğer bütün belediyeler için örnek olması gerektiğini dile getirdi.

x