Yurtdışı yasağı konulan Hazinedar: Bir değil bin Murat feda olsun devletime

FETÖ’ soruşturması kapsamında yurtdışına çıkış yasağı konulan CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Hükümetimizle, samimi olarak içten bir şekilde bu temizlik operasyonunu desteklemeliyiz. Bu temizlik operasyonunu kirletmeye kalkanlar olabilir. Bir Murat değil bin Murat feda olsun devletime” dedi.

Beşiktaş Meydanı’ndaki ‘demokrasi nöbeti’nde açıklama yapan Hazinedar, devletçi bir aileden geldiğini anlatarak, ‘ülkesine, devletine ve milletine bağlı’ olduğunu söyledi.

‘Hükümetimize destek olmalıyız’

Hazinedar, darbelere karşı demokrasinin yanında olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “15 temmuz’dan itibaren darbe girişimini yapan her kim olursa olsun hesabı sorulmaya çalışılıyor. Aslında bu çok önemli, Bir temiz eller, temiz devlet yaratma… ‘Ne olur dedim nasıl kirletildi demeden, biz kirletiliyor diye haykırdığımız halde bugün niye kirletildi, nasıl kirletildi demeden önce devletin temizlenmesine destek olmalıyız. Hükümetimizle samimi olarak içten bir şekilde bu temizlik operasyonunu desteklemeliyiz.”

‘Bir değil, bin Murat feda olsun devletime’

Yapılan operasyonları ‘kirletmeye çalışanlar’ olabileceğini savunan Hazinedar, “Bu kirletmenin aracısı ya da hedeflerinden biri ben olabilirim. Bir Murat değil bin Murat feda olsun devletime. Orada 240 şehit kardeşimin yanında bizim bu noktada mağdur olmamızın, mağduriyetimizin hiçbir önemi yok” diye konuştu.