Kanter’i ailesi evlatlıktan reddetti

- Yorumlar

NBA’de forma giyen cemaatçi basketbolcu Enes Kanter’i ailesi evlatlıktan reddettiğini açıkladı.

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi NBA’de forma giyen ve Fethullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen basketbolcu Enes Kanter’i ailesi evlatlıktan reddetti.

Oğlunun “FETÖ tarafından hipnotize edildiğini” ileri süren baba Mehmet Kanter, kaleme aldığı mektupla oğlunu evlatlıktan reddettiğini açıkladı.

Kanter’in ailesinin yazdığı mektupta, ”Kendisinin FETÖ terör örgütü tarafından hipnotize olduğunu ve kullanıldığını düşünüyoruz. İnsanlar yanlışlıklar yapabilir. Yanlıştan dönmenin erdem olduğunu defalarca söyledik ancak ikna edemedik. Ben babası ve bütün kanter aileleri olarak FETÖ terör örgütü tarafından yapılan çirkin darbeyi kınıyor ve lanetliyoruz. Enes’i başta ben babası ve Kanter aileleri evlatlıktan reddediyoruz. Bir an önce soy ismini değiştirmesini istiyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız ve Türk halkından böyle bir çocuğum olduğu için utanç duyarak özür diliyorum” denildi.

Enes Kanter’in babası, Medeniyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Kanter, geçtiğimiz günlerde açığa alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Mektup şu şekilde:

image

x