İstanbul, Doğu Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz’de yağış

- Yorumlar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günler öncesinden uyarılarda bulunulan yağışlı hava Marmara’yı etkisi altına aldı. İstanbul’da da sabahın erken saatlerinden itibaren şiddetli sağanak etkili oluyor.

Meteoroloji, hafta sonu boyunca hava sıcaklıklarında hissedilir derecede düşüş olacağını ve bazı bölgelerde de sağanak yağışların görüleceği uyarılarında bulunmuştu. Beklenen yağışlı hava, Marmara Bölgesi’nde etkili olmaya başladı. Sağanak yağışın en fazla etkisini göstereceği İstanbul’da bugün hissedilen hava sıcaklığı 23 dereceyi geçmeyecek.

ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Marmara’nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa ve İstanbul’un Anadolu yakasında) Bolu, Karabük ve Sinop’ta kuvvetli (metrekareye 21-50 kg) Batı Karadeniz kıyı illerinde ise (Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu’nun kıyı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51 – 100 kg/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.”

x