Kartal Anadolu Yakasının Madde Bağımlısı Merkezi Oldu

- Yorumlar

Kartal’da eski hükumet konağı, vergi dairesi ve kamu binaları bu günlerde ne idiği belirsiz grupların meskeni haline geldi.

Uzun zaman önce yıkılması için boşaltılan binalar hala yıkılmadı. İçlerinde geceleri neler yapıldığı belli değil.

Kameramızı aldık ve bu kamu binalarında madde bağımlılarının yaşadığını kanıtlayacak fotoğrafları çekmeye gittik. Gece saatlerinde istediğimiz fotoğrafları elde ettik.

Ancak sabah fotoğraf çekerken kamu binalarında yaşayan madde bağımlıları durumu fark etti ve kameralarımıza saldırdı. Buna rağmen gerekli fotoğrafları çekmeyi başardık.


Kamu binalarında madde bağımlıları yatıp kalkıyor

Devlet kurumlarının binalarında geceleri madde bağımlıları konaklıyor.  Bu kamu binaları ne zaman yıkılacak? Burası bir arka mahalle değil. Kartal’ın merkezi. İlçe merkezinde madde bağımlılarının konakladığı binalar var.

Sabah vaktinde işine giderken tinercilerin saldırısına tanık olan bir bayan vatandaşa durumu sorduk. Vatandaş Kartal 24’e yaptığı açıklamada, “Çocuklarımın buradan geçmesini istemiyorum, bu binalarda neler yapılıyor belli değil. Madde bağımlıları ve sarhoş adamlar sürekli buralarda geziyor. İçeride esrar çekip çekmediklerini nereden bilebilirim. Bu hilkat garibesi binalar daha ne kadar zaman burada duracak? Can güvenliğimden endişe duyuyorum.” şeklinde düşüncelerini aktardı.

Eski hükumet konakları ve vergi dairesi çevresinde tren istasyonu, sahile inen yollar ve park bulunmakta. İnsanların işine giderken en yoğun kullandığı güzergahlardan bir tanesi durumunda.

Anadolu Yakasının madde bağımlısı ve alkoliklerin konaklama merkezi olduk

Anadolu yakasındaki madde bağımlıları geceleri konaklamak için Kartal’ı tercih ediyor. Kartal’ın ilçe merkezindeki harabe kamu binalarında ellerini kollarını sallayarak ikamet eden bağımlılar halk üzerinde korku yaratıyorlar.

Durumdan rahatsız olan ve bize ihbarda bulunan bir vatandaş ise şikayetini haykırırken şunları söyledi: “Eşimin buradan geçmesine izin vermiyorum. Ne idiğü belirsiz tacizci midir, tecavüzcü müdür nedir bilinmeyen insanları burada barındırıyorlar sonra da Kartal Anadolu Yakasının merkezi olacak diyorlar. Biz bu zihniyetle sadece tinercilerin merkezi olabiliriz. İçeride adam öldürseler kimsenin haberi olmaz. Bu harabe binalar artık yıkılmalı”.

Kartal’lıyı cezalandırmayı bırakın

Olay hakkında yorumda bulunan bir diğer vatandaş ise bu durumun uzun zamandır devam ettiğini ve bu olayların sürekli Kartal’a layık görülen bir cezalandırma olduğunu belirtti ve sözlerine “Milli irade nutukları atanlar bugün sırf yerel seçimdeki oylarımızdan dolayı bizleri cezalandırıyor nerede insaf nerede milli irade” diye devam etti.

Kartal 24 uyarıyor: Bu binalar derhal yıkılmalıdır

Kartal 24 Gazetesi olarak vazifemizi yapıyor ve ilgili kurumları uyarıyoruz. Bu binalarda yaşayan madde bağımlıları yeterliliğe sahip sosyal tesisleri yerleştirip rehabilite etmeniz ve bu binaları bir an önce yıkmanız gerekiyor. Bu durum küçük politik oyunlara alet edilemeyecek kadar önemli ve insanların can güvenliği için şart bir durumdur. Çevre halk da durumdan oldukça rahatsız ve bu durum toplumsal bir sorun olma yolunda.

İşte harabe binalar

Bu fotoğrafları çok zor koşullarda alabildik.

IMG_1061

IMG_1062

IMG_1063

IMG_1064

IMG_1065

IMG_1066

IMG_1067

IMG_1068

IMG_1069

IMG_1048

IMG_1049

IMG_1050

IMG_1051

IMG_1052

IMG_1053

IMG_1057

IMG_1058

IMG_1059

IMG_1060

x