Uzmanlar uyardı; çizgi filmlerde çocuğa cinsel istismar tehlikesi!

- Yorumlar

“Annelerin çizgi film izliyor diye boş bıraktığı çocuklar, pedofiler tarafından video ve fotoğrafları kaydedilerek istimara uğruyor” diyen Ayşe Arman, ebeveynleri uyardı.

Hürriyet yazarı Ayşe Arman, hırsız çetelerinin yeni dolandırıcılık yöntemine ilişkin bir olayı köşesine taşıdı. Arman’ın bir arkadaşının başına gelen olaydan aktardığına göre, hırsızlar 12 yaşındaki oğlunu arayarak “Emniyet’ten arıyoruz, baban hırsızlık yaparken yakalandı” diyorlar.

Görüntülü konuşma ile iletişime geçen hırsızlar, “Evde para ya da altın var mı?” diye soruyor ve çocuğu evin bütün odalarında gezdiriyorlar. Tam 25 dakika evde arama yaptırıyorlar. Para ve altın olmadığını anlayınca telefonu kapatıyorlar. Benzer olayın Adana’da bir bale okulundaki öğrencinin başına geldiğini söyleyen Arman, o öğrencinin evdeki paraları hırsızların istediği adrese götürdüğünü ifade ediyor.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü’nün de çocuk pornosuna karşı kendisini arayarak uyardığını belirten Arman, bazı çizgi filmlerin yarısında ekranda beliren bir pedofilinin canlı bağlantı ile tek başına olan çocuklara “Kapıyı kapat, donunu çıkar” gibi talimatlar vererek kayıt altına aldığını aktardı.

Yazının tamamı için tıklayın

x