İnanç Ezgi̇leri̇ 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Kartal’da

- Yorumla

Anadolunun binlerce yıllık inançları olan Alevi, Ezidi, Katolik, Ortodoks, Protestan, Sefarad/Yahudi, Sufi, Süryani, Şaman, Zerdüşt inançlarına ait ezgiler, dans ve ritüllerin sahneleneceği ‘Anadolu İnançları’ projesi kapsamındaki konserler 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Kartal’dan başlıyor.

1 Eylül 2016 Perşembe günü saat 20.30’da Kartal Belediyesi’nin katkılarıyla Surp Nışan Ermeni Kilisesi’nde gerçekleşecek ilk konserle 25 kişiden oluşan İnanç Ezgileri grubu, bugün Anadolu’da yaşayan veya yaşamış olan başlıca inanç gruplarına ait ezgilerden oluşan repertuarlarıyla Kartallılarla buluşacak.

Şef Gülcan Koca’nın yönetiminde setar, tambur, bağlama, ney, piyano, kontrbas, viyola, çello, viyolonsel, keman, gitar, bas gitar, perküsyon icracıları ve 7 koristten oluşan İnanç Ezgileri grubunun tamamına yakını, eğitimli profesyonel müzisyenlerden oluşuyor. Kartallı müzikseverler, klasik batı sazları ile Anadolu’daki geleneksel sazları bir arada kullanan ve ve ezgilerin geleneksel formlarını bozmadan modern tınılarla zenginleştirerek ve ortaklaştırarak icra eden İnanç Ezgileri’nin konserini ücretsiz dinleyebilir.

DÜNYA-BARIŞ-GÜNÜ-KONSER-DUYURU

x
Yorumlar