Yarbay Mehmet Alkan’dan ilk açıklama

- Yorumlar

Kardeşinin cenaze töreninde söylediği sözlerle gündem olan Yarbay Mehmet Alkan, AK Parti’nin çıkardığı KHK sonucu ordudan atılmıştı. İhraç kararı sonrası ilk kez konuşan Alkan, “20 yıldır görev yaptığım, kardeşi de terörle mücadelede şehit edilmiş bir komutan olarak içeriye bile almadılar. Kapının dışında, duvarın dibinde durmamı söylediler” dedi.

Şırnak’ta hayatını kaybeden kardeşi Ali Alkan’ın Osmaniye’deki cenazesinde tepki göstermesiyle gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan, TSK’dan ihraç edilmesinin ardından ilk kez konuştu. Sözcü’de yer alan habere göre Yarbay Alkan, “Kamu görevine son verilen Fethullahçı olduğu öne sürülenlerle birlikte ben de görevden atıldım. Ortada büyük bir haksızlık var” dedi.

“Resmi Gazete’de atılmam yayımlandığı için bana ayrıca atılma tebligatı gelmedi. Ben de 20 yıl hizmet verdiğim Jandarma Genel Komutanlığı’na gidip ‘Neye göre işlem yapıldığını ve atıldığımı’ öğrenmek istedim” diyen Alkan, “Evet. 20 yıldır görev yaptığım, kardeşi de terörle mücadelede şehit edilmiş bir komutan olarak içeriye bile almadılar. Kapının dışında, duvarın dibinde durmamı söylediler. Bunlar dayanılacak gibi değil… Atılanların kesinlikle içeriye alınmaması talimatı verilmiş. Nedeni de gelip suikast yapabileceğimiz yolundaki uyarıymış! Demek ki yanlış yaptıklarını biliyorlar ve yaptıklarından dolayı da çekiniyorlar, bunun için ayrıca önlem alıyorlar” ifadelerini kullandı.

x