AYEDAŞ çalışmalarına hız verdi

- Yorumlar

AYEDAŞ, İstanbul Anadolu Yakası’nda kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında Ağustos 2016’da bakım çalışmaları ile yatırımlarına devam etti.

AYEDAŞ, sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla, elektrik şebekelerinin yenilenmesi için bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürüyor. Daha aydınlık bir İstanbul için Üsküdar, Ataşehir, Kadıköz, Erenköy, Ümraniye, Çekmeköy, Beykoz, Sancaktepe, Şile, Pendik, Kartal, Maltepe, Tuzla, Adalar ilçelerinde 3088 aydınlatma armatürü kontrolden geçirildi. AYEDAŞ ekipleri tarafından Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy, Beykoz, Ataşehir, Sancaktepe 22 trafonun yenilendiği İstanbul Anadolu Yakası’nda, Üsküdar, Ataşehir, Kadıköy, Üsküdar, Erenköy, Ümraniye, Pendik, Kartal, Maltepe, Tuzla, Sancaktepe 184 panonun bakımı gerçekleştirildi. Yine Tuzla, Beykoz ve Pendik’te 18 kilometre uzunluğundaki hattın bakımı yapıldı.

AYEDAŞ, İstanbul Anadolu Yakası’nda enerji sürekliliği için yeni yatırımlarına da hız verdi. 1479 yeni aydınlatma armatür montajının tamamlandığı kentte, 97,972 kilometrelik kablo döşeme çalışması yapıldı. 50,563 metrelik kablo da yer altına alındı.

AYEDAŞ’ın İstanbul Anadolu Yakası’ndaki bakım ve yatırım çalışmaları devam edecek.

x