Metrobüs Kazasında Saldırgan Tutuklandı, Şoför Serbest Bırakıldı

- Yorumlar

Acıbadem’deki metrobüs kazasında şoföre şemsiyeyle saldıran Murat Akbulut, “kasten yaralama”, “olası kast ile birden fazla kişiyi yaralama”, “birden fazla kişiye yönelik olası kastla mala zarar verme”, “olası kast ile kamu malına zarar verme” suçlarından tutuklandı.

Üsküdar Doğancılar Polis Merkezi’nden sabah saatlerinde çıkarılan Murat Akbulut, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Akbulut, sağlık kontrolünün ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi. Burada nöbetçi savcılığa ifade veren Murat Akbulut, tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi.

Akbulut, mahkemedeki sorgusunun ardından, “kasten yaralama”, “olası kast ile birden fazla kişiyi yaralama”, “birden fazla kişiye yönelik olası kastla mala zarar verme” ve “olası kast ile kamu malına zarar verme” suçlarından tutuklandı.

Öte yandan avukatıyla birlikte adliyeye gelen metrobüs şoförü Recai Türkoğlu’nu da müşteki-şüpheli sıfatıyla savcıya ifade verdi. Şoför Türkoğlu ifadesinin ardından savcılık tarafından serbest bırakıldı

x