Kartal’da market çalışanına taciz eden 3 kişi yakalandı

- Yorumlar

Kartal’da bir markete girerek içerde bulunan iki tezgahtar kadına elle cinsel tacizde bulunduktan sonra bıçak tehditi ile kasada bulunan paraları alarak kaçan üç kişi polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerin daha önceden adam yaralama, tehdit, cinsel taciz, hayvan hırsızlığı, hırsızlık, sahtecilik, uyuşturucu kullanmak gibi suçlardan onlarca kez polis tarafından yakalandığı ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kartal’da 2 Ekim 2016 tarihinde saat 20.20 sıralarında meydana gelen olay görgü şahitleri ve mağdurların ifadelerine göre şöyle gelişti; Kapanış saatinde markete giren iki kişi, raflardan aldıkları 3 şişe gazozla kasaya geldi. Kasiyere 5 lira uzatan şüpheliler, genç kızı para üzerini uzattığı sırada önce elinden daha sonra saçlarından tutarak kasa tezgahına yatırdı. Bu sırada içerde bulunan ve yönetici konumundaki diğer kızı da bıçak tehditle etkisiz hale getiren zanlılar, bir süre elle cinsel tacizde bulundu. Daha sonra kasada bulunan 2 bin 350 lirayı alan saldırganlar yaya olarak kaçtı.

Gasp ve taciz olayının polise intikal etmesi üzerine soruşturma başlatıldı. Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek şüphelilerin kimliklerini belirledi. Markete içeri giren iki kişinin suç ortağı olan bir kişinin de dışarıda beklediği tespit edildi. Gasp Büro Amirliğine bağlı ekipler zanlıların izini Pendik’te buldu. Kiralık bir otomobille dolaşan zanlılar Özkan U.(30), Uğur U.(37) ve Ömer O.(27) gözaltına aldı.

Gayrettepe’de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen saldırganların polise geliş kayıtları deneyimli dedektifleri bile şaşırttı. Saldıgranlardan Uğur U.’nun daha önceden Uyuşturtucu kullanmak, yaralama, tehdit, görevli memura mukavemet, hayvan hırsızlığı, sahte kimlik kullanmak, cinsel taciz suçların dan 15 kez gözaltına alındığı ortaya çıktı. Diğer şüpheli Özkan U.’nun ise adam yaralama , tehdit, mala zarar vermek ve kapkaç suçlarının 13 kez, Ömer O.’nun ise dolandırıcılık ve hırsızlık suçlarından 2 kez gözaltına alındığı belirlendi.

Poliste yapılan sorgularının ardından şüphelilerden ikisi gasp ettikleri ve cinsel tacizde bulundukları iki genç kız tarafından teşhis edildi. Zanlılar işlemleri tamamlandıktan sonra çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

x