Kılıçdaroğlu Kartal’da

Kartal Belediyesi, “Günümüz İslam Dünyasındaki Meseleler ve Çözüm Yolları” başlığı altında uluslararası bir sempozyuma ev sahipliği yapıyor. Kartal Belediyesi, Türk Ocakları İstanbul Şubesi ve İstanbul Üniversitesi işbirliği ile 10-12 Ekim tarihleri arasında Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan sempozyumda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sempozyumun açılış konuşmasını gerçekleştirecek.

“Günümüz İslam Dünyasındaki Meseleler ve Çözüm Yolları” sempozyumda alanında uzman, akademisyen araştırmacılar yer alacak. Katılımcılar, günümüz Müslüman dünyasındaki meselelerin ve bunlara yönelik çözüm tekliflerinin ortaya konularak bir tartışma zemini oluşturulması, ortaya çıkan meseleler karşısında Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerinin isabetliliğinin belirlenmesi, İslam dünyasındaki meselelerin tespitinin ve bunlara yönelik farkındalığın artırılması, bilim adamları arasındaki diyalogu geliştirmek, sempozyumun güncel konular hakkındaki sonuçlarını ilgili devlet kurumları ve sivil toplum örgütleriyle paylaşmak amacıyla 3 gün boyunca muhtemel çözüm teklifleri geliştirecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün de katılım sağlayacağı sempozyuma, tüm halkımız davetlidir.

PROGRAM

10 Ekim 2016 Pazartesi

Açılış

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi
09.30-11.00

Prof. Dr. Mustafa TEKİN (Düzenleme Kurulu Adına)
Dr. Cezmi BAYRAM (Türk Ocakları İstanbul Şube Başkanı)
Prof. Dr. Mürteza BEDİR (İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı)
Op. Dr. Altınok ÖZ (Kartal Belediye Başkanı)

Sempozyum Açılış Konuşması

Kemal KILIÇDAROĞLU (Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı)

Açılış Tarihi: 10 Ekim 2016 Pazartesi
Yer: Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi
Saat: 09.30

Sempozyum hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.kartal.bel.tr/tr/dosyalar/islam_meseleleri_brosuru.pdf