Kartal’dan Sevgililer Günü Manzaraları

- Yorumlar

Kartal Belediyesi’nin Sevgililer Günü dolayısıyla düzenlediği şenlik, renkli ve keyifli anlara sahne oldu.

Ankara Caddesi’nde Kartal Belediye personeli tarafından soğuk havayı ısıtmak için sıcak çay, kahve ve çikolata ikramıyla başlayan etkinlik, Kartal Belediyesi’nin kurduğu Sevgililer Günü Hatırası fotoğraf panosu önünde vatandaşların ücretsiz fotoğraf çektirmesiyle devam etti.

Kartal’lı vatandaşlara çektirdikleri fotoğraflar anında hazırlanıp verilirken diğer yandan fotoğrafı çekilenlere günün anlamına ilişkin duygularını yazmaları için anı defteri açıldı. Ayrıca etkinliğe katılan çiftlerin isimleri, hat sanatı kullanılarak yazıldı ve takvim, kalem ve dergiyle birlikte günün anısına hediye edildi.

Kutlamada Kartal Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Şefi Murat Teker ve arkadaşları, sanat müziğinin eşsiz eserlerini sunarken, kanto ve tango gösterileri de Kartal Ankara Caddesi’nde çoşkuyu üst seviyeye çıkardı. Halkın yoğun katılımyla gerçekleşen etkinliğe Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Fügen Mavi, Turgut Mermertaş, Ali Rıza İkisivri ve Kültür Müdürü Simay Bodur da katıldı. Başkan Yardımcısı Fügen Mavi, Başkan Öz Adına tüm vatandaşların Sevgililer Günü’nü kutlayarak sözlerine şöyle devam etti; “Sevgili, elini tuttuğumuz değil, sevgili; inandığınız, güvendiğiniz, yola çıktığınız her şeyin uğruna yürüyebilmektir. Sevgili bizim için Cumhuriyet’tir, Türkiye’dir, Kartal’dır, Kartal halkıdır. Herşey Sevmekle Başlar. Kartal’ı Seviyoruz, sizleri seviyoruz”.

x