Fenerbahçe’yi taşıyan uçağın camı patladı, Budapeşte’ye acil iniş yaptı

- Yorumlar

Fenerbahçe’yi Manchester’e götüren uçağın sol ön camını tamamen kaplayan bir çatlak meydana geldi. Pilot Budapeşte’ye acil iniş yaptı. Camın çatlama nedeni belli olmadı.

Fenerbahçe’yi UEFA Avrupa Ligi maçı için Manchester’a götüren özel uçağın Budapeşte’ye zorunlu iniş yaptı. İstanbul’dan kalkacak bir uçak, Fenerbahçe’yi Manchester’a götürecek.

NTVSpor muhabiri Onur Tuğral, olayla ilgili şunları söyledi: “Fenerbahçe-Manchester için Sabiha Gökçen’den kalkan uçakla harekete başlamıştı ancak Budapeşte’ye yakın bir yerde uçağın ön camı çatladı. Bir kuşun çarpması ihtimali üzerinde duruluyor, şimdi o cam değiştiriliyor. O cam değiştirildikten sonra yola devam edilecek. Akşam 8’de TSİ ile Dick Advoocat’ın bir toplantısı var, son antremanı yapmayı planlıyorlardı. Programda iptal söz konusu olmayacaktır, ancak büyük bir tehlike atlattılar.”

Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu, uçak camının değiştirilmesinden sonra Manchester’a yolculuğun devam edeceğini söyledi.

Öte yandan, Manchester Havalimanı da pistten çıkan bir uçak nedeniyle kapatıldı.

Pilotlar: Kuş çarpması olamaz

Konuyla ilgili görüş belirten pilotlar, bu arızanın kuş çarpması gerçekleşemeyeceğini, camda daha önce bulunabilecek bir çatlağın, basınç veya benzeri faktörler nedeniyle büyümüş olabileceğini belirtti.

Galatasaray’dan geçmiş olsun mesajı

Uçağın kokpit camında çatlaklar meydana geldi. Pilotlar risk almamak için rotasının üzerinde bulunan Budapeşte Havalimanı’na acil iniş yaptı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Fenerbahçe’nin ezeli rakibi Galatasaray, geçmiş olsun mesajı yayımladı.

Galatasaray Kulübü’nden yapılan açıklama şöyle: “Manchester yolculuğu sırasında uçağının camı çatlayıp Budapeşte’ye zorunlu iniş yapan Fenerbahçe kafilesine geçmiş olsun dileriz.”

page_fenerbahcenin-ucagi-zorunlu-inis-yapti_916985790

20161019134943_cviabh3xeaimjfp

fenerbahce-sen-cok-y-77bd8e880145c14a911e

x