Bakırköy’lü Kadınlar 14 Şubat’ta Dans Etti

- Yorumlar

Dünyada 1 milyar kadının, Sevgililer Günü’nde kadına yönelik şiddete son vermek amacıyla sokağa çıkıp dans ettiği etkinliğe Bakırköylü kadınlar da Bakırköy Cumhuriyet(Özgürlük) Meydanı’nda dans ederek destek verdi.

Bakırköy Belediyesi ve FasaFisa Dans Okulu tarafından organize edilen etkinliğe Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen de katılarak gelin-damat halayına katıldı. Halay da Başkan Ünal Erzen’in yanı sıra yüzlerce kadına yönelik şiddete hayır diyen kadın da vardı.

YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE DE DANS
Kadına yönelik şiddetin ülkemizde ve dünyada her geçen gün artmasına dikkat çekmek için bir diğer etkinlik de Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı. Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen programda Bakırköylü kadınların yanı sıra eyleme destek veren erkeklerde dans ettiler. Etkinlik Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’in ev sahipliğinde yapıldı. Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen sahnede harmandalı türküsünde oynayan kadınlara da eşlik etti.

SAMATYA’DA DA KADINA ŞİDDETE SON DANSI
Öte yandan geçtiğimiz günlerde Ermeni asıllı kadın yurttaşların öldürüldüğü Samatya’da yapılan sokakta dans etkinliğine Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanı Oğuz Salıcı ve Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen de katıldı. Surp Kuvork Ermeni Kilise’nin bulunduğu Marmara Caddesi’nde yapılan dans etkinliğine yüzlerce kadın da iştirak etti.

400_14 şubat 0

400_14 şubat 1

400_14 şubat 2

400_14 şubat 3

400_14 şubat 5 (2)

400_14 şubat 6 (2)

400_14 şubat 7

400_14 şubat samatya 1

x