İstanbul`un afet planı Kartal`da anlatıldı

- Yorumlar

Olası bir sel, deprem, heyelan, yangın gibi afet öncesinde ve sonrasında yapılacakları içeren İl Afet Müdahale Planı`nın bilgilendirme toplantısı, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi..

Olası bir sel, deprem, heyelan, yangın gibi afet öncesinde ve sonrasında yapılacakları içeren İl Afet Müdahale Planı`nın bilgilendirme toplantısı, Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi.

İstanbul`daki 39 ilçe için planlanan toplantılardan ilkinin gerçekleştirildiği ve Kartal, Maltepe ve Adalar ilçelerinden yetkililer ve muhtarların katıldığı toplantıda, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı`ndan (AFAD) üç uzman bilgi verdi. Kartal Belediyesi`ni temsilen Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak`ın yanı sıra Sivil Savunma Müdürü Yasin Sülük`ün katıldığı toplantıya, Kartal Kaymakamlığı`ndan yetkililer ve Kartal`daki muhtarlar da katıldı. Toplantıda İl Afet Müdahale Planı`nın ayrıntıları paylaşılarak belediye, kaymakamlık ve muhtarlara düşen görevlerle ilgili bilgi verildi.

istanbulun-afet-plani-kartalda-anlatildi-1-869x499

İSTANBUL`UN TÜM İLÇELERİNİ KAPSIYOR…

Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi`nde düzenlenen İl Afet Müdahale Planı Bilgilendirme Toplantısı`na Kartal`ın yanı sıra Maltepe ve Adalar ilçelerinin belediye, kaymakamlık ve muhtarları katıldı. Söz konusu bilgilendirme toplantısının İstanbul`un 39 ilçesinin tümünde yapılacağı ve ilk toplantının Kartal, Maltepe ve Adalar ilçelerini kapsadığı öğrenildi. Kartal Belediyesi`ni Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak`ın temsil ettiği bilgilendirme toplantısında ilk sunumu AFAD Planlama Şube Müdürü Belkıs Önal yaparak, afet planının dayandığı kanunları anlattı.

26 AYRI PLANDAN OLUŞUYOR…

Planın ulusal olduğunu ve 81 il için geçerli olduğunu belirten Önal, örneğin bir ilde gerçekleşen afete başka bir ilin yetkililerinin gelerek, aynı planı uygulayabileceğini söyledi. Afet planının en önemli amaçlarından birinin, kaynakların verimli ve doğru kullanılması olduğunu belirten Belkıs Önal, Türkiye Afet Müdahale Planı`nın 26 ayrı plandan oluştuğunu ve her ilde geçerli olduğunu söyledi. Planda her türlü olasılığın ve afet seviyelerinin belirlendiğini belirten Önal, afet olan iller için destek olacak illerin de belirlendiğini söyledi.

istanbulun-afet-plani-kartalda-anlatildi-2-900x523

x