WhatsApp, görüntülü arama özelliğini duyurdu!

Popüler sesli ve yazılı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yaptığı açıklamayla görüntülü arama özelliğini duyurdu. Peki WhatsApp görüntülü arama özelliği nasıl kullanılır?

Dünya genelinde 1 milyarı aşan kullanıcı sayısıyla en büyük mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Facebook’un satın almasıyla günden güne daha iyi bir uygulama haline gelmeye devam ediyor.

Uzun zamandır kullanıcılar tarafından beklenen görüntülü arama özelliği hakkında resmi bir açıklama geldi. Peki WhatsApp görüntülü arama ne zaman gelecek, nasıl kullanılır?

WHATSAPP GÖRÜNTÜLÜ ARAMA

Konuyla ilgili WhatsApp, dün yaptığı duyuruda görüntülü arama hakkında net bir tarih vermese de, “yakında” olarak bir süre zarfı açıkladı. Özelliğin aktifleşmesiyle görüntülü görüşme ikonu, WhatsApp arayüzündeki birebir sohbetlerde bulunan telefon simgesinin altındaki sesli çağrıların bulunduğu yere yerleştirilecek.

Yapılan açıklamada görüntülü arama özelliğinin çok fazla talep aldığını da belirten WhatsApp, görüntülü arama özelliğinin neden geç eklendiği hakkında bir bilgi vermezken, eski cihazların veya düşük bağlantı hızına sahip kullanıcıların da bu özellikten nasıl en iyi faydalanabileceği hakkında çalıştıklarını ima etti.

Yapılan açıklamada “Görüntülü arama özelliğini sadece pahalı telefonlara sahip veya en iyi bağlantı hızına sahip kullanıcılara değil, tüm WhatsApp kullanıcılarının kulllanabileceği bir hale getirme” konusuna değinildi.

Gelen görüntülü arama güncellemesi ilk olarak Brezilya ve Hindistan gibi çok fazla nüfusa sahip ülkelerdeki kullanıcılara sunulacak ve bir nevi test kullanıcıları olarak takip edilecek. Böylece tüm dünyaya sunulmadan önce görüntülü arama özelliğinin hataları, eksiklikleri ve diğer sorunları çözülmüş olunacak.