Mavi Marmara yolcusundan Aykut Erdoğdu’ya teşekkür, tazminatı ne yaptığını açıkladı

AK Parti’nin İsrail lobisine 67 milyon dolar ödediğini ve 20 milyon dolar karşılığında Mavi Marmara davasından vazgeçtiğini söyleyen CHP’li Aykut Erdoğdu’ya sosyal medyadan destek yağdı. Mavi Marmara saldırısı sırasında gemide olan İbrahim Sediyani da Erdoğdu’ya teşekkür ederek İsrail’in ödediği tazminatı ne yaptığını açıkladı.

CNN Türk programında Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında CHP’li Aykut Erdoğdu ve AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan arasında İsrail ile ilgili tartışma yaşandı.

Erdoğdu, AK Parti’nin ABD’deki İsrail lobisine 67 milyon dolar verdiğini söyledi. Ödemenin belgeleri olduğunu söyleyen Erdoğdu, İsrail’den alınan 20 mlyon dolar karşılığında da Mavi Marmara davasından vazgeçildiğini kaydetti.

Erdoğdu, “20 milyon dolara diz çöktünüz, 20 milyon dolara Mavi Marmara’da canını veren insanların yargılama yetkisini aldınız” dedi.
Erdoğdu’nun açıklamaları karşısında AK Parti’li Ayhan Oğan “Edepsizsiniz, ahlaksızsınız, ispatlamazsanız şerefsizsiniz” dedi.
MAVİ MARMARA YOLCUSUNDAN TEŞEKKÜR

Erdoğdu’nun açıklamaları sosyal medyada geniş yankı buldu. İsrail saldırısı sırasında Mavi Marmara gemisinde olan İbrahim Sediyani Twitter hesabından Aydoğdu’ya “Aykut Bey, “Tarafsız Bölge”de söylediklerinizden dolayı bir Mavi Marmara yolcusu olarak size teşekkür ediyorum. (…)” yazdı.
Sediyani’nin bu tweetinin ardından kendisine “size 20 milyon dolardan hiç para verdiler mi?” diye soruldu. Sediyani bu soru üzerine aldığı tazminatı ne yaptığını açıklayarak “Evet, AK Parti’li fakirlere dağıttım. Sevaptır.” yazdı.