”Hakan Aygün, Halk TV’deki görevinden alındı” iddiası

Halk TV’nin Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Hakan Aygün’ün görevinden alındığı belirtiliyor.

Redaktif’in haberine göre, son olarak CHP milletvekili Aykut Erdoğdu ile Twitter üzerinden polemiğe giren ve CHP’lilerin tepkisini toplayan Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün’ün adı kanalın künyesinden çıkarılırken, Halk TV’deki programının şimdilik devam edeceği belirtiliyor.

Daha önce Barış isminde birine (iddialara göre CHP milletvekili Barış Yarkadaş’a) yollayacağı mesajı Oda TV’den Barış Terkoğlu’na yollayınca kanalda çalışan Gürkan Hacır’a “mal” dediği, CHP’li isimlere hakaret ettiği ve sol kanat milletvekillerine Halk TV ekranlarında sansür uyguladığı ortaya çıkan Hakan Aygün, Aykut Erdoğdu ile küstah bir üslupla tartışmaya girmişti.

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu, Aygün’e “Hakan Aygün Halk TV’yi kirletmektedir” dedikten sonra Aygün Twitter’dan CHP’yi eleştirmiş ve, “İşleri güçleri chp ve halk tv’te düşmanlık olanlara, güya chp’li olanların da hizmet etmesi ne acı! Siyasi yokoluşlarını hazırlıyorlar” diye yazmıştı. CHP’li Erdoğdu ise Aygün’ün bu eleştirilerine “Kimse senle var olmadı… Bizim yok oluşumuz senin elinden olacaksa hiç var olmadık demektir…” diye yanıt vermişti.