Büyükçekmece’de Pastalı Kutlama

- Yorumlar

Büyükçekmece Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü’nü farklı bir etkinlik ile kutladı. Büyükçekmeceli kadınlar 15 bin kişilik pasta hazırlarken, dev pastanın yanında halay çekip göbek attılar. Büyükçekmece belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün pastanın ilk dilimini eşine ikram ederek Sevgililer gününe büyük bir anlam kattı.

Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi önünde düzenlenen etkinlik, dilek ağacına isteklerin asılmasıyla başladı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün yazdığı dileği ağaca astı. Daha sonra hazırlanan pastayı kesen Akgün, ilk dilimi ise eşi Hatice Akgün’e ikram etti. 5 metre büyüklüğündeki pastanın yanında kadınlar, şiddete karşı göbek atarak halay çektiler.

Sevgiye çok ihtiyacımız olduğunu belirten Başkan Akgün, “Sevgi sadece 14 Şubat’ta olmasın devamlı olsun. Beyninizin bir tarafında sevgiye yer vermeye devam edin ki yaşadığınızdan bir şey anlayabilesiniz” dedi.
Hayvanların da sevgi dilinden çok iyi anladığını vurgulayan Başkan Akgün; “ Saldırgan köpeğe sevgiyle yaklaşırsanız size bir şey yapmaz. Hemen kuyruğunu sallamaya başlar. Belediyede devlette, özelde bir işiniz var. Sinirle gidiyorsunuz işiniz olmuyor, tersini yapın bakın görün işleriniz nasıl halloluyor” şeklinde konuştu.

EVLİLİKTE 50. YILI DOLDURANLARA HEDİYE
Evlilikte 50. yılı dolduranlar için ise özel bir etkinlik düzenlendi. Temsili kına gecesi ile başlayan etkinlik hediye töreni ile devam etti. Kına gecesi sırasında salonda bulunanlar hem duygulandılar hem coştular. Daha sonra sahneye çıkan evlilikte 50. yılını dolduran yarım asır geçiren çiftlere Başkan Akgün plaket ile birlikte çeşitli hediyeler verdi.

PASTA İÇİN 50 KİLO UN KULLANILDI
Sevgililer günü etkinliğinin en ilgi çeken kısmı ise dev pasta oldu. 15 bin kişilik pasta için 18 kişilik ekip bir gün boyunca çalıştı. Büyükçekmece Belediyesi Davet Yemekleri Eğitim ekibi tarafından hazırlanan pasta için 50 kilo un, 30 kilo krema, 20 kilo yağ ve kremşanti kullanıldı. Pasta Başkan Akgün’ün kesmesinin ardından kısa sürede tükendi.

Program sonrasında sahne alan Eda- Metin Özülkü çifti vermiş olduğu konserle salonu coşturdu.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

14

15

16

17

19

x