HKP katliamlara, açlığa ve yoksulluğa karşı Kartal’daydı

- Yorumlar

HKP Katliamlara, açlığa ve yoksulluğa karşı Kartal’daydı. Ülkede son günlerde yaşanan katliamlara, işsizlik ve pahalılığa karşı HKP tarafından İstanbul Kartal’da eylem gerçekleştirildi. Eylem, Kartal Meydan’ına kadar yapılan yürüyüş ve basın açıklaması ile yapıldı.

Para babalarının katliam, açlık ve yoksulluk düzenini yıkacaklarını bir kez daha haykırmak için HKP’liler olarak sokaklardaydı. Neyzen Tevfik Meydan’ından başlayan yürüyüş Kartal Meydan’ında yapılan basın açıklaması ile devam etti. Parti adına basın açıklaması Kartal İlçe Yöneticisi Safiye Arslan gerçekleştirdi. Basın açıklamasında, yaşanan katliamlarının, işsizlik ve pahalılık cehenneminin sorumlusu ABD-AB emperyalistleri ve onların işbirlikçileri olduğu dile getirildi. Bu katliamlarının amacının ise ülkemizi Yeni Sevr bataklığı olan BOP’a sürüklemek olduğu söylendi.

hkp-kartal

Eylemde, Beşiktaş ve Kayseri’de patlayan BOP bombalarına, bundan 38 yıl önce gerçekleşen Maraş Katliamına, 19 Aralık Cezaevleri Katliamlarına ve Aladağ Katliamına dikkat çekildi.

Eylem boyunca “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi!”, “Kahrolsun CIA-Kontrgerilla”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız!”, “Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!”, “İşsizliğe Pahalılığa Zama Zulme Son!” sloganları atıldı. Eylemimize halkımızın ilgisi oldukça yoğundu.

Bu düzeninin böyle gitmeyeceğini ve bu acıların sorumlusu olan Emperyalistlerden ve onların işbirlikçilerinden hesap sorulacağı bir kez daha haykırıldı. Biz Halkın Kurtuluş Partililer olarak pahalılık cehennemine ve katliamlara son vereceğiz.

x