Kadıköy-Kartal minibüsünde tepki çeken olay

Kadıköy-Pendik ve Kadıköy-Kartal minibüs hattında birkaç gün arayla iki otizmli çocuğun minibüsten indirilmesi tepki çekti.

Psikolog Cihan Çelik, Kadıköy-Pendik minibüs hattında eski öğrencisi otizmli Alican’ın başına gelenleri sosyal medya hesabından paylaştı. Habertürk’ten Can Mete’nin haberine göre, Alican’ın yüksek sesle bağırması nedeniyle minibüsten indirilmek istenmesi sırasında yaşananları anlatan Çelik, “Alican otizimli bir çocuk, ailesi onu dedesi ve anneannesine bırakmıştı. Arada bir yüksek sesle bağırıyor. O gün dedesi Nejat Bey minibüse binerken herkese ‘Kusura bakmayın Göztepe’de ineceğiz’ dedi. Bir yolcu Alican’dan rahatsız oldu ve inin diye bağırmaya başladı. Birkaç kişi daha destek verince dedesi de inmek istedi. Ben inmelerini engelledim. Tartışmalar üzerine Nejat Bey ‘Allah Alican’ın canını benden önce alsın, yoksa kimse bakmaz bu çocuğa’ diyerek ağlamaya başladı” ifadelerini kullandı.

Henüz bu olayın üzerinden çok geçmeden benzer bir olay da önceki gün Kadıköy-Kartal minibüs hattında yaşandı.

Kadıköy-Kartal hattında yaşanan olayda bir anneanne, otizmli torunuyla minibüse binmek istedi. Şöför öne oturmasına izin vermeyince çocuk telaşlandı ve kaçtı. Torununu kaybettiğini sanan anneanne sinir krizi geçirdi.