Saldırgan hâlâ İstanbul’da, kritik isimler İzmir’de

Reina katliamını yapan saldırganın İstanbul’dan çıkış yapmadığı ileri sürülürken, IŞİD’in kritik isimlerinin ise İzmir’de gözaltına alındığı iddia edildi.

Katliamın üzerinden günler geçmesine rağmen yakalanamayan saldırganın hâlâ İstanbul’da olduğu ileri sürüldü. Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre saldırganın, örgüte bağlı uyuyan hücrelerden birinde saklandığı değerlendiriliyor. Son görüntüsüne Zeytinburnu’daki kafede ulaşılan saldırganın bu bölgede veya şu an operasyonların devam ettiği ikinci bir bölgede saklandığı düşünülüyor. İstanbul’da ayrılmadığı değerlendirilen saldırganın yakalanması için terör, istihbarat polisinin yanı sıra MİT ve özel hârekat polisi de çalışma yürütüyor.

Öte yandan saldırganla irtibatlı olan kişilerin katliam sonrası Konya’yı terk edip geldikleri İzmir’de gözaltına alındıkları, bu isimler arasında örgütün kritik isimlerinin de bulunduğu ileri sürüldü. Saldırganın 15 Aralık’ta Konya’dan yalnız ayrılarak İstanbul’a gittiği, kendisiyle Konya otogarında görüntülenen ikinci kişinin ise otobüse binmediği belirlendi. Saldırganı İstanbul’a yolcu eden Hoca Yusuf kod adlı şüphelinin saldırıdan hemen sonra Konya’dan ayrıldığı da öğrenildi.