Kenan Şahin’den Ev Ziyaretleri

- Yorumlar

Esnaf ziyaretlerinden randevulu görüşme gününe, sosyal etkinliklerden kültür programlarına her zaman Pendiklilerle bir arada olan Belediye Başkanı Kenan Şahin, ev ziyaretlerini de sürdürüyor. Bu kapsamda mahalle mahalle gezerek Pendiklilerin evlerine konuk olan Başkan Şahin, onlarla sohbet ederek “Katılımcı yönetim anlayışımızın bir parçası olarak yüzlerce eve konuk olduk.” diyor.

Ev ziyaretleri programı kapsamında ilçedeki tüm mahalleleri gezen Belediye Başkanı Kenan Şahin, konuk olduğu evlerde yaptığı çalışmaları ve geleceğe yönelik projeleri anlatıyor. Ev sahiplerinin görüşlerini de alan Başkan Şahin, soruları içtenlikle yanıtlayarak merak edilen konulara açıklık getiriyor. Başkan Şahin, oldukça keyifli geçen ziyaretler sonunda ev sahipleriyle hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmiyor.

Her mahalleden farklı öneri ve talepler

625 bin nüfuslu Pendik’in her bölgesinden farklı talep ve öneriler gelebiliyor. Bunun en güzel örneği ev ziyaretleri programında da ortaya çıkıyor. Örneğin Kavakpınar Mahallesi’nde gençlik merkezi hakkında soru sorulurken Ertuğrulgazi’de imar konusunda bilgi istendi. Yeşilbağlar’daki bir ev ziyaretinde de İETT hatlarının artması talep edilirken Batı Mahallesi’nde de kentsel dönüşüme yönelik sorular ilk sırada yer aldı.

En çok Pendik Metrosu soruldu

Ziyaretlerde öne çıkan konuların başında Metro geldi. Marmaray Projesi’ne entegre olacak Metro çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi veren Belediye Başkanı Kenan Şahin, Metro’nun Pendik ayağının ihalesinin İstanbul Büyükşehir Belediyesince önümüzdeki günlerde gerçekleşeceğini söyledi. Metro’nun ardından en çok merak edilen konu sırasıyla kentsel dönüşüm, imar ve semt merkezleri gibi bölgesel yatırımlarla kültür ve sosyal projeler oldu.

baskan_sahin_evlerede_konuk_oluyoruz_15022013_01

baskan_sahin_evlerede_konuk_oluyoruz_15022013_02

baskan_sahin_evlerede_konuk_oluyoruz_15022013_03

baskan_sahin_evlerede_konuk_oluyoruz_15022013_04

baskan_sahin_evlerede_konuk_oluyoruz_15022013_05

baskan_sahin_evlerede_konuk_oluyoruz_15022013_06

baskan_sahin_evlerede_konuk_oluyoruz_15022013_07

x