Hareket ve Eğlencenin Merkezi Türkiye’nin ilk Çocuk Hareket Üssü Muzipo Artık Kartal’da

- Yorumla

Müzipo Kartal Dragos Merkezi, Kordonboyu Mahallesi’nde açıldı. Burayı farklı kılan bir çok özellikleri var. Artık anneler acil işleriniz çıktığında rahatlıkla gözünüz arkada kalmadan, güvenebileceğiniz, Müzipo Kids’a çocuğunuzu emanet edebilirsiniz. Burada sizin için, çocuklarınız için ihtiyaç duyulan her şey düşünülmüş. Öncelikle sizi iki kardeş, iki anne gerekli özveriyi empatiyle, anne sıcaklığıyla karşılayacaktır. Kurumun amacını işletme sahibi Sibel Hanımla sizler için konuştuk.

Muzipo Kids’i anlatır mısınız? Bu girişim neyi amaçlar?

Muzipo Kids’in amacı “Çocukları gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri, değişim sağlayabilecekleri, eğlenceli, yaratıcı, güvenli, haklarını gözeten bir ortamda, bilimsel yöntemlerle sağlıklı bir hayata hazırlamak ve anı dolu dolu yaşamaları icin hareketlendirmek.” Sokakların griliğinin bittiği, sürekli telaşla koşuşturanların olmadığı, rengarenk, çocuk gülüşlerinin –tabii bazen çılgınca ağlamaların, inatlaşmaların, ufak sürtüşmelerin- olduğu, sıcacık, hani vardı ya eskiden güvenin, sevginin, saygının ve karşılıklı yardımın hiç eksik olmadığı mahallelerimiz işte öylesi sıcacık bir ortam Muzipo.

‘’ Takla atabildim ‘’ ‘’altıncı basamağa kadar tırmandım’’ ‘’10 tane top yakaladım’’ ‘’Saklambaçta saklandım ve ebeledim’’ ‘’Survivor parkurunu tamamladım’’ ‘’Denge kovalarında yürüyebildim’’….vb.
Bunlar Muziplerimizin kurduğu cümleler. Aslında her şeyi özetliyor. Hareketi tüm aktivitelerimizin merkezine koyuyoruz ve çocuklarımıza erken yaşta hareket ve spor alışkanlığı kazandırıyoruz.
Sosyalleşmeyi, kendilerini özgür ve güvende hissettikleri bir ortamda deneyimliyorlar. İnce motor gelişimlerini; kendileri için yaptıkları oyuncaklar, her yerlerine sürdükleri parmak boyaları, küçük köfteler yaptıkları oyun hamurları ve daha birçok materyal ile gelişimlerini güçlendiriyorlar.
Tef, marakas, davul ve daha birçok mataryel ile yapılan ritim çalışmaları ile müzik kulakları gelişiyor. Yapbozlar, zeka geliştirici oyunlar, montessori materyalleri ile yaratıcılık becerileri gelişmektedir.
Oyun formatında kurgulanan Hareket eğitimimiz, oyun guruplarımız, drop-in (serbest oyun saatleri) , atölye etkinliklerimiz ve doğum günü partilerimiz ile çocuklar için uygulanabilecek tüm aktivitelerin yer aldığı en yaygın çocuk kulübüyüz.

Özverili, eğitsel deneyimlerinizi paylaştınız, peki eğitmenleriniz kimlerden oluşuyor?

Eğitmenlerimiz beden eğitimi ve okul öncesi çocuk eğitimi alanlarından mezun arkadaşlardan oluşuyor.

Ebeveynler neden Muzipo Kids’i tercih etmeliler?
Bizler Muzipo Kids Kartal Dragos Merkezini iki kız kardeş ve arkadaşımız Serkan beyle birlikte kurduk. Ben eğitimimi Viyana Pedagoji Yüksek Okulunda yaptım ve orada devlet okullarında çalıştım. Kız kardeşim biyoloji öğretmeni ve Serkan bey muhasebeci.
Çocukların hareket alanlarının bu denli kısıtlı olduğu günümüzde, bizler onlar için en azından oyun oynayabilecekleri ve oynarken eğlenecekleri, eğlenirken öğrenecekleri, sosyalleşmelerini destekleyecek bir merkez olmayı hedefliyoruz.
Bu işe karar verdiğimizde en çok merkezimizin çocuk gülüşleri ile dolduğunun hayalini kurduk. Ve bu hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Drop-inn Nedir?
Tüm çocuklar herhangi bir üyelik olmadan hafta içi çalışma saatlerimiz içerisinde Muzipo’da saatlik olarak zaman geçirebilirler.
Doğum günü partileri hakkında bilgi verir misiniz?
Hafta içi ve hafta sonu unutulmaz partilerimiz her yaş grubuna hitap ediyor.
Nasıl bir doğum günü istediklerini çocuklardan dinliyor ve onların hayallerini gerçekleştiriyoruz.
Ebeveynler cafe alanımızda sohbet edip vakit geçirirken, çocuklar 210m2 lik hareket alanımızda eğlencede ve harekette sınır tanımayan eğitmenlerimiz ile unutulmaz anılar biriktiriyorlar.
Muzipo Kids Kartal Dragos olarak üzerinde çalıştığımız sosyal sorumluluk projelerimiz de var. İstediğimiz aşamaya geldiğinde bunların duyurusunu yapacağız. Bu çalışmalar içerisinde dezavantajlı çocuklara yönelik projelerimiz de bulunuyor.
Çalışmalarımız sadece çocuklarla sınırlı olmayacak. Yetişkinlere dönük seminerler, work shop çalışmaları da hedeflerimiz arasında.
Gelişimin sürekliliğine, monotonluğun da gelişimi baltaladığına inanıyoruz. Bu nedenle monotonluğa yer vermeden her zaman en iyisini hedefliyoruz.
Çocuk gülüşlerinin sınırsız olduğu bir dünyanın hayalini yüreğimizde taşıyor ve bunu Muzipoda gerçekleştirmek için çabalıyoruz.

Hareket Eğitimi, oyunlar&worshoplar ve partiler için detaylı bilgi için iletişim: 0216 488 34 75- 0549 743 22 23
Kordonboyu mah. Tekel cad. No:66/B Atalar/Kartal İstanbul
istanbulkartaldragos@muzipo.com / Muzipo Kids Kartal & Dragos Sosyal Medya
Röpörtaj: Şebnem Şimşek

 

x
Yorumlar