Kartal ve Maltepe ‘de 20 Adrese Helikopter Destekli Uyuşturucu Operasyonu

İstanbul, Kartal ve Maltepe’dedüzenlenen uyuşturucu operasyonunda bazı şüpheliler gözaltına alındı.Kaynak: Maltepe ve Kartal’da 20 adrese Uyuşturucu Operasyonu

İstanbul, Kartal’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda bazı şüpheliler gözaltına alındı.İstanbul Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi ekipleri, Maltepe ve Kartal’da eş zamanlı operasyon düzenledi.

Uyuşturucu tacirlerine yönelik, teknik takip ve incelemeler sonucu belirlenen 20 adreste gerçekleştirilen operasyona, 300’e yakın polis katıldı.

Operasyona polis helikopteri, Çevik Kuvvet Şubesi ile Özel Harekat Şubesi ekipleri de destek verdi.Aramalarda bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi, bazı şüpheliler gözaltına alındı.

Şüpheliler arasında, daha önce haklarında arama kararı bulunan kişilerin de bulunduğu öğrenildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyona Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve çok sayıda sivil ekip destek verdi. Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden sabah saat 06.00 sıralarında hareket eden ekipler konvoy halinde operasyon yapılacak adreslere doğru yola çıktı. Operasyon kapsamında Kartal, Esentepe Mahallesi, Toros Caddesi’nde bulunan bir apartmana özel tim yardımıyla girildi. Girilen adreste ekipler şüpheli şahıslar üzerine arama çalışması yaptı.

Kartal İlçesi genelinde yapılan operasyon kapsamında 14 adreste çalışma yapılırken 16 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi.