Xiaomi Band 3 Türkçe veya İngilizce yapmak

- Yorumlar

Xiaomi’nin popüler akıllı bileklik serisi Band 3 alanlar Çince sürprizi ile karşılaşırken cihazın yazılımını Türkçe veya İngilizce yapmak mümkün. Peki Xiaomi Band 3 nasıl Türkçe veya İngilizce yapılır?

Öncelikle bunu yapabilmeniz için bir adet Android telefona ihtiyacınız var. Şunu not düşelim, Android telefonu sadece yazılımı değiştirmek için kullanmanız gerekiyor. Dilerseniz yazılımı değiştirdikten sonra iPhone telefona dönebilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için ihtiyacınız olanların listesi:

  • Mi Band 3
  • Android Cihaz
  • Mi Fit uygulaması
  • GadgetBridge uygulaması
  • Firmware dosyası (*.fw)

Mi Fit ve GadgetBridge uygulamalarını Play Store’dan indirebilirsiniz. Mi Fit uygulamasını indirdikten sonra giriş yapıp cihazınızı bağlayın. Ardından GadgetBridge uygulamasına cihazınızı bağlayın.

Son olarak yapmanız gereken, altta indirme linkleri verilen Firmware dosyalarından birini indirmeniz ve GadgetBridge uygulaması ile açıp “Yükle” seçeneğine tıklamanız. Mi Band 3 ekranında bir yükleme yazısı görünecek ve yükleme tamamlandığınızda cihazınızın dili değişecek.

Ardından Band 3’ünüzü Android’den kaldırıp dilerseniz tekrar iPhone telefonunuza ekleyebilirsiniz.

Mi Band 4 için henüz Türkçe yama çıkmadı. Çıktığı anda onu da paylaşacağız.

Not: Bu sayfada verilen işlemlerin yapılması sonucu oluşabilecek herhangi bir hatadan Kartal 24 sorumlu değildir. Bu işlemleri yapmak kullanıcının kendi kararıdır ve sorumluluğudur.

x