Kartal meydanı, bugün yapılacak nevroz kutlamalarına hazırlanıyor

İstanbul’da Pazar günü yapılmasına izin verilmeyen Nevroz etkinliklerinin bugün yapılmasına izin verildi. Tertip komitesi etkinliğin Kartal’da yapılacağını duyurdu

İstanbul’da kutlanacak Nevroz için üç ilçede yapılan başvuruya, Kartal Meydanı için izin çıktı. Nevroz Tertip Komitesi, günlerdir İstanbul’un ilçelerinde mahalle mahalle, sokak sokak yapılan Nevroz çağrılarının Kartal Meydanı’na taşınmasının altını çizdi.

3 ayrı başvuru
Türkiye genelinde en az 30 merkezde kutlanacak olan Nevroz’un İstanbul programı belli oldu. 3 ayrı ilçede Nevroz kutlaması için yapılan başvurulardan Kartal Meydanı için izin çıktı. Valilik tarafından verilen iznin ardından, Kartal Meydanı’nda bugün için hazırlıklar başladı. Bugün saat 11.00’de başlayacak olan Nevroz kutlaması, saat 15.00’te son bulacak. HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu ile HDP Milletvekili Garo Paylan başta olmak üzere HDP MYK ve HDK YK’den de çok sayıda kişi Nevroz’da yerini alacak.

Nevroz kutlamasına çok sayıda kitle örgütü, siyasi parti, dernek ve kuruluşun katılması bekleniyor. Kutlamada, sürpriz sanatçılar da yer alacak.

Tüm ilçelerde merkez noktalarda kaldırılacak olan araçlar ile halk Nevroz alanına taşınacak. Alanda, en az 400 kişi güvenlikten sorumlu olacak.

Nevroz Tertip Komitesi yaptığı açıklamada, tüm İstanbul halkına yarınki Nevroz kutlamasına katılması çağrısında bulunurken, en görkemli şekilde Nevroz’un kutlanacağını kaydetti. Tertip Komitesi, günlerdir İstanbul’un ilçelerinde mahalle mahalle, sokak sokak yapılan Nevroz çağrılarının Kartal Meydanı’na taşınması çağrısı yaptı.