Selahattin Demirtaş, Sebahat Tuncel ve Abdullah Zeydan açlık grevine başlıyor

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan yarından itibaren; DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ise 1 Nisan’da açlık grevine başlıyor.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ve HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Edirne Cezaevi’ndeki hukuk dışı uygulamalara karşı açlık grevine başlayacaklarını duyurdu.

DEMİRTAŞ VE ZEYDAN’IN AÇIKLAMASI
HDP’den yapılan açıklamaya göre Demirtaş ve Zeydan’ın mesajı şöyle:

“Edirne Cezaevi Müdürü’nün diyaloga kapalı tutumu, hukuk dışı uygulamaları, diğer mahkumlara yönelik insanlık dışı uygulamaları, günlerdir devam eden açlık grevlerinin bitirilmesi konusunda hiçbir iyi niyet adımı atmamış olması nedeniyle biz de Cuma gününden itibaren açlık grevine başlıyoruz. Kamuoyunu cezaevlerinde devam eden açlık grevleri ve ihlaller konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

HDP’Lİ 3 VEKİL DAHA AÇLIK GREVİNE BAŞLIYOR
Silivri Cezaevi’nde bulunan HDP Milletvekilleri Meral Danış Beştaş, Ayhan Bilgen ve Nihat Akdoğan da 5 günlük açlık grevine giriyor. HDP’li vekillerin yarın Silivri Ceza İnfaz Kurumu’na dilekçe vereceği ve 1 Nisan ile 5 Nisan arasında açlık grevine girecekleri öğrenildi.