‘Hayır’ diyenler Kartal’da buluşuyor

- Yorumlar

AK Parti’nin başkanlık düzenlemesine “Hayır” diyenler 8 Nisan Cumartesi günü İstanbul Kartal’da büyük bir buluşma gerçekleştirecek. TKP tarafından yapılan açıklamada, “Referanduma günler kala çağrısını yaptığımız bu buluşmaya artık sadece İstanbul değil, tüm yurttaşlarımız çağrılıdır” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye Komünist Partisi, 8 Nisan Cumartesi günü saat 16.00’da Kartal Meydanı’nda büyük bir “Hayır” mitingi çağrısında bulundu.

AK Parti’nin “Hayır” buluşmalarına yönelik baskı ve engellemelerine karşı yapılan çağrıda, “8 Nisan Cumartesi günü saat 16.00’da Kartal Meydanı’nda büyük bir miting düzenliyoruz. Çağrımız, yasaklamalarla, türlü zorbalıkla, kuru gürültüyle bastırılmaya çalışılan ve tüm bunlara inat ülkenin her yerinde çoğalan ‘Hayır’ sesini Kartal Meydanı’nda yükseltmek için buluşma çağrısıdır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Hayır: Boyun Eğme!

8 Nisan’da Kartal Meydanı’nda

8 Nisan Cumartesi günü saat 16.00’da Kartal Meydanı’nda büyük bir miting düzenliyoruz. Çağrımız, yasaklamalarla, türlü zorbalıkla, kuru gürültüyle bastırılmaya çalışılan ve tüm bunlara inat ülkenin her yerinde çoğalan “Hayır” sesini Kartal Meydanı’nda yükseltmek için buluşma çağrısıdır.

16 Nisan günü yapılacak oylamaya hazırlanırken, vereceğimiz “Hayır” oyunun anlamını hatırlatmak istiyoruz: Halk artık yeter diyor. 16 Nisan günü atacağımız oy bu haykırışın bir ifadesidir. Yasaklamalar, sesimizi boğmak için yapılanlar da sadece oylama sonucunu değiştirmeye dönük değildir. Bu sesi, “artık yeter” sesini boğmaya çalışıyorlar. Bize düşen sesimizi daha gür çıkarmaktır. “Yetmez ama Hayır” sözümüz de tam olarak buna ilişkindir: 16 Nisan günü Hayır diyeceğiz ve bununla yetinmeyeceğiz. “Artık yeter” dediğimiz her şeyi değiştirmek için yeniden yola çıkmış olacağız.

2 Nisan günü İstanbul Kadıköy’de düzenlemek üzere hazırlıklarını yaptığımız, başvuruda bulunduğumuz, bildiri ve afişlerini günlerce dağıttığımız “İstanbul Hayır Diyor” etkinliği hafta mesaisinin tamamlanmasına dakikalar kala Valilikçe yasaklanmıştı.
Bu yasaklamaya 8 Nisan günü Kartal Meydanı’nda yapılacak bir miting ile yanıt veriyoruz. Valiliğe bugün bildirimi yapılan bu miting halkımızın kararlılığını, “Hayır” oyunu ortaya koyacak, bu sefer bürokratik manevralar ile durdurulamayacaktır.

Çağrımızdır…

Susarak değil, sözünü söyleyerek, sadece oy vererek değil, oyunun arkasında durarak, “Hayır”ın dayandığı toplumsal gücü ve kararlılığı meydanlarda göstererek “Hayır” diyenleri 8 Nisan günü saat 16.00’da İstanbul’da Kartal Meydanı’nda buluşmaya çağırıyoruz.
Referanduma günler kala çağrısını yaptığımız bu buluşmaya artık sadece İstanbul değil, tüm yurttaşlarımız çağrılıdır.

Gelin sesimizi kısmak, sözümüzü kesmek isteyenlere gücümüzü, kararlılığımızı birlikte gösterelim.

Türkiye Komünist Partisi
Merkez Komitesi

x