Kartal’da camide sadaka kutusu hırsızlığı

Kartal’da bir hırsız, cemaat namaza durduğu sırada camide bulunan sadaka kutusundaki paraları çaldı

Hırsızlık anları saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Kartal’da bir hırsızın cemaatin namaz kıldığı sırada cami içindeki sadaka kutusundan paraları çalması, “bu kadarına da pes” dedirtti. Kartal Balıkesir Caddesi üzerinde bir camiye gelen hırsız, cemaatin namaza durmasını bekledi. Cemaatin namaz kılmaya başlamasının ardından hırsız, sadaka kutusuna yöneldi. Sadaka kutusunu bir demirle açan hırsız içerisinde bulunan paraları aldı. Daha sonra hırsız, ayakkabılığa bıraktığı ayakkabılarını giyerek paralarla kayıplara karıştı.

Cami görevlisi sadaka kutusundaki paraların çalındığını fark edince, durumu polise bildirdi. Polis ekipleri caminin güvenlik kameralarını inceleyerek hırsızın eşkalini belirledi. Zanlının yakalanması için çalışma başlatıldı.

Camide yaşanan hırsızlık, güvenlik kameralarına da saniye saniye yansıdı. Görüntülerde hırsız, cemaatin namaza durmasını bekliyor. Ardından harekete geçen hırsız sadaka kutusunun kapağını açarak paraları alıyor. Ayakkabılıktan ayakkabısını da alan şahıs, namaz kılan vatandaşın yanından geçerek kayıplara karışıyor