Kartal’da ki camiye ‘evet afişi’ astılar

Kartal Esentepe Mah. Yeşil Cami'ye 'evet afişi' asıldı. Fotoğraf hakları: Kartal 24

Kartal’ın Esentepe Mahallesi’nde yer alan bir camiye bu sabah ‘evet afişi’ asılması dikkatlerden kaçmadı. Kartal Esentepe Mah. Yeşil Cami’ye asılan ‘evet afişi’ Kartal 24 objektiflerine yakalanmaktan kurtulamadı.

Olay Kartal’ın Esentepe Mahallesi’nde meydana geldi. Sabah caminin önünden geçenler ‘evet afişi’ ile karşılaştılar. Afişte ‘Vatan en büyük servet, yarınlarımız için EVET’ yazıyor. Cami girişine asılan afişle vatandaşları politik bir seçimde oylarını ne yönde kullanmaları gerektiği söyleniyor.

Bu arada camiye girmekte olan bir vatandaşa asılan afişi sorduk, ismini paylaşmak istemeyen vatandaş “Allah’ın evinde siyaset olmaz, çok yanlış bir şey olarak görüyorum. Anketlere göre evet ile hayır arasında fark çok az, o zaman hayır diyen ülkenin diğer yarısı bu camiye gelmesin mi?” diyerek olaya tepki gösterdi.

Olayla ilgili Kartal Müftülüğünden henüz bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan caminin hemen karşısında çok katlı bir Kuran kursu binasının inşatı son sürat devam ediyor. Binanın dış cephesi tamamen camdan yapılacak ve kısa bir süre içinde hizmete açılacak.

Kartal Esentepe Mah. Yeşil Cami’ye ‘evet afişi’ asıldı. Fotoğraf hakları: Kartal 24

Kartal Esentepe Mah. Yeşil Cami’ye ‘evet afişi’ asıldı. Fotoğraf hakları: Kartal 24