Erdoğan Kartal’da konuştu: ‘Vatandaşlarımızın üzerine atlarını, itlerini…’

‘Evet’ kampanyası yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kampanyalarının son ayağında Kartal Soğanlık’ta halka seslendi. Avrupa’ya büyük tepki gösteren Erdoğan sert sözler söyledi.

Atlarını, itlerini saldılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında bazı Avrupa ülkelerinin Türk bakanlara yönelik tavrına da eleştirerek, “O itler, orada Hüseyin Kurt’umuzun baldırından adeta parça koparıyor. Şimdi de ‘Bu işi uluslararası mahkemelere taşımayın.’ diye de haber gönderiyorlar. Nerede adaletiniz, nerede sizin hukuk anlayışınız, nerede sizin kadın haklarınız? Böyle olmayacak, yaptıklarınız yanınıza kar kalmayacak. Avrupa’nın, dünyanın neresinde olursa olsun, benim bir vatandaşım varsa, onun hakkını sonuna kadar korumak görevimdir” dedi.

Soğanlık’tan Avrupa’ya müthiş mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin önünde bunların duramayacağını kaydederek, “Şu anda G20 üyesi miyiz? Yani dünyanın en büyük 20 ülkesinden biri olduk mu? Şimdi hedef, ilk 10. Buna hazır mıyız? Şimdi Kartal’dan öyle bir mesaj verelim ki onlara, dünyayı yerinden oynatalım.” diye seslendi.

“Kartal büyük Türkiye için ‘evet’ diyor mu?”, “Kartal güçlü Türkiye için ‘evet’ diyor mu?”, “Kartal, müreffeh Türkiye için ‘evet’ diyor mu?”, “Kartal istikrarlı Türkiye için ‘evet’ diyor mu?” şeklinde kalabalığa soran Erdoğan, mitinge katılanlardan “evet” yanıtı aldı.