Petroliş Mahallesi’nde önlemsiz yıkım kaosa neden oldu

- Yorumlar

Kartal Petroliş Mahallesi’nde, eski bir binanın yıkımı gerilime neden oldu. Müteahhide verilen 20 katlı bina kısa bir süre önce boşaltılmıştı. Bu sabah başlatılan yıkım girişimi mahalleliyi sokağa döktü. Yıkım esnasında bir vatandaşın camları kırıldı ve bir vatandaşın bacağına taş isabet etti.

Olay, Kartal Petroliş Mahallesi’nde ki Lodos Sokak’ta meydana geldi. Bu sabah, 20 katlı bina dozerle, alttan vurmak suretiyle yıkılmaya başladı. Bu esnada Lodos Sokak, Serinkuyu Sokak ve Davudi Sokak’ta yaşayan vatandaşlar yıkımdan rahatsız olarak sık sık polise, belediyeye ve jandarmaya ihbarda bulundu. Saatler 13:00’ü gösterirken olay yerine gelen polis ekipleri, olay yerinde kısa bir süre durup ayrıldı. Vatandaşlardan aldığımız bilgilere göre saat 19:30’da, binanın üst-sağ kısmının yarısı büyük bir gürültüyle yana doğru yıkıldı. Bu esnada sokakta deprem olmuşcasına bir sarsıntı meydana geldi ve Lodos Sokak, Serinkuyu Sokak ve Davudi Sokak’ı büyük bir toz bulutu kapladı. Her üç sokaktaki vatandaşlar da deprem oldu sanarak dışarı çıkınca toz bulutu içinde kaldı. Davudi Sokak’ta yer alan Kilim Apartman sakinleri ile yıkılmakta olan inşaatın görevlileri arasında büyük tartışmalar meydana gelirken, saat 20:00’de olay yerine gelen Kartal Belediyesi Zabıta ekipleri kısa bir inceleme yaptı ve yolu trafiğe açtırarak olay yerini terk etti.

Olay yerinde şu anda polis ekipleri nöbet tutuyor. Bu arada yıkım esnasında hiçbir önlem alınmaması akıllara Türk usulü yıkımları getirdi. Kartal 24 ekibi olay yerinde yaptığı incelemede, yıkılan binaya yalnızca 5 metre ötede bulunan bir binada vatandaşlar tahliye bile edilmeden yıkım çalışmaları yapıldığını gözlemledi.

Fotoğraf hakları: Kartal 24


x