Erdoğanlı arka plan İBB’ye 1453 İstanbul’u kapattırdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) yayınladığı 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi, ‘sevimli kedi’ fotoğrafında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili gizli mesaj verdiği iddiasıyla apar topar kapatıldı.

İBB’den konuyla ilgili yapılan açıklamada “KÜLTÜR AŞ tarafından yayınlanan 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi, son sayısındaki akıl ve izandan yoksun içerik sebebiyle kapatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Derginin içerikten sorumlu yayın koordinatörü, yazı işleri müdürü ve editörünün iş akitlerinin feshedildiği belirtilen açıklamada “Seviyesiz, saygısız ve provokatif içerik ile ilgili sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” dendi.

Topbaş: Adilik ve ahlaksızlık

İBB Başkanı Kadir Topbaş ise, “1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisini kapattık. Dergideki yapılan adilik ve ahlaksızlıktır” dedi.

“Erdo-Gone! inşallah maşallah”

Dergide yer alan ve belediyenin tepkisini çeken içerikte, yönetmen Ceyda Torun’un çektiği ‘Kedi’ isimli belgesel konu edilmiş.

Derginin sayfasında belgesel afişinin yanı sıra esneyen bir kedi resmi de bulunuyor. Ancak resmin önünde çekildiği duvarda yazan “ERDO-GONE! inşallah maşallah” yazısı derginin kapatılmasına neden oldu.