Kartalspor eski teknik direktörü FETÖ’den göz altında

2013-2014 sezonunda Kartalspor’un teknik direktörlüğünü yapan Şaban Yıldırım, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında göz altına alındı. Şaban Yıldırım Kartalspor’un başına, dönemin kulüp başkanı Ergün Öztaner ve yönetimi tarafından getirilmişti.

Kartalspor’un Spor Toto 2.lig Beyaz Grup’ta mücadele ettiği 2013-2014 sezonunda takımın teknik direktörlüğünü yapan Şaban Yıldırım Kartalspor’u playoff’lara taşımıştı. O sezon takım içinde maaşların ödenmesi konusunda büyük sıkıntılar yaşanırken teknik direktör Şaban Yıldırım çeşitli dönemlerde yaptığı açıklamalarla futbolcularına sahip çıkmıştı. Yıldırım yaptığı bir açıklamada, yönetimin takıma verdiği sözleri tutmadığını kaydetmişti. Kartalspor, önceki sezon düştüğü 1.Lig’e tekrar yükselememiş, ancak mücadelesi ile tebrikleri toplamıştı. Sezon sonu Kartalspor’da yönetim değişikliği oldu ve başkanlığa Murat Aygün ve başkan vekilliğine Aykut Dumankaya gelmişti. Yeni yönetim göreve geldikten sonra Şaban Yıldırım’la yolları ayırdı. Kısa bir süre kalıp takımı terk edecek olan yeni yönetim ile beraber Kartalspor’un Bölgesel Amatör Lige kadar uzanan ve geri dönüşü olmayan çöküşü de başlamış oldu.

Son olarak Pendikspor’u çalıştıran Teknik direktör Şaban Yıldırım, elleri kelepçeli şekilde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra FETÖ soruşturmasında gözaltına alınanlarla birlikte adliyeye götürüldü.

Eski futbolcu olan Şaban Yıldırım, Sakaryaspor’da antrenör olarak başladığı kariyerinde 2004-2005 sezonu ikinci yarısında teknik direktör olarak devam etmişti. Yıldırım daha sonra sırasıyla Elazığspor, Sakaryaspor, Çubukspor, Kartalspor, İnegölspor ve Pendikspor’da görev yaptı. Yıldırım aynı zamanda Hakan Şükür’le de beraber oynamıştı.