Kartal’ın futbol kulüplerinin bu sezonki performansları

- Yorumlar

Kartal’ın spor kulüplerinin bu sezonu nasıl geçirdiğine genel bir bakış attık. Haberimizde Kartal’da faaliyet gösteren bazı spor kulüplerinin bu sezonu nasıl geçirdiğini inceledik.

Kartal’da faaliyet gösteren futbol takımları arasında amatör olmayan tek takım Kartalspor’du, ancak Kartalspor da bu sezon amatör lige düşerek bu hüviyetini kaybetti. Şimdi Kartal’da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine bir göz atalım.

Kartalspor

2012-2013 sezonuna kadar hiçbir zaman küme düşmeyen Kartalspor, o sezon 1.Lig’de 17. olarak 2.Lig’e düştü. Aslında Kartalspor küme düşmemek için kendi sahasındaki son 4 maçı kazanmıştı, ama 1 puan farkla küme düşmekten kurtulamadı. 2013-2014 sezonunda kadrosundaki iyi oyuncuları kısmen koruyan Kartalspor, 2.Lig’den 1.Lig’e yükselme playoff’larına kalmayı başarsa da 1.Lig’e çıkmayı başaramamıştı. Sezonun bitmesine yakın kongre yapan Kartalspor’da yönetime Murat Aygün ve Aykut Dumankaya geldi. Yeni yönetimde AK Parti Kartal Belediye başkan aday adayı Şükrü Kontuk da yer alıyordu. Yeni yönetimin ilk icraatı teknik direktör Şaban Yıldırım’ın görevine son verip takımdaki değerli futbolcuları satmak oldu. Kısa bir süre sonra kendileri de görevlerinden ayrılarak Kartalspor’u terk ettiler. 2014-2015 sezonuna 3.Lig’den transferlerle girecek olan Kartalspor, sezonunu 2.Lig’de 8.sırada bitirdi. Yeni sezona Bölgesel Amatör Lig’den transferlerle başlayan Kartalspor ligde sıkıntılı günler yaşadı. Ligi 16.sırada bitiren Kartalspor 2.Lig’den 3.Lig’e düştü.

2016-2017 sezonuna genç bir kadro ile giren Kartalspor, 3.Lig’i 16.sırada bitirerek averaj farkı ile küme düştü. Ligin son maçında 24 Erzincanspor’u 3-2 mağlup etse de, KaracabeyBirlikspor da Ankara Demirspor’u mağlup ederek ligde kalmayı başarınca Kartalspor küme düşen takım oldu. Peki Kartalspor yeni sezonda ne yapacak? Kartalspor kapacak mı? Kartalspor satılacak mı? Stadı elinden alınıp AVM mi yapılacak? Kartalspor’un sonu ne olacak?

Kartalspor’un alt yapı takımı olan U19 ekibi, Türkiye U19 Elit Ligi 1. Bölge Grup B’de sezonu 7.sırada tamamladı. Kulübün gelecek sezon mücadele edip etmeyeceği belli değil.

Kartal Bulvarspor

Kartalspor’un gölgesinde kalsa da, gençlerin ilgisi hep Bulvarspor da olmuştur. 2016-2017 sezonunda Bölgesel Amatör Lig 12.Grup’ta mücadele eden Bulvarspor ligi 10 galibiyet, 5 beraberlik ve 9 yenilgi ile 35 puan toplayarak 8.sırada bitirdi ve gelecek sezon da Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etme hakkı kazandı. Bulvarspor’un bu sezon ligde aldığı en öne çıkan galibiyet 9-0 ile Vefa galibiyeti oldu. Bulvarspor ile Kartalspor gelecek sezon Bölgesel Amatör Lig’de Kartal’ı beraber temsil edecekler.

Kartal Belediyespor

Yugoslavya’dan gelen göçmenlerin kurduğu Bayrampaşa ilçesinin takımı olan ve 3.Lig’de mücadele eden Yıldırım Bosnaspor’un 2009’da büyük umutlarla ve önemli bir yatırımla satın alınması ile kurulan Kartal Belediyespor beklentileri karşılayamadı. Mücadele ettiği liglerde tutunamayan Kartal Belediyespor, Süper Amatör Lig’e kadar geriledi. 2016-2017 sezonunda İstanbul Süper Amatör Lig 1.Grup’ta mücadele eden Kartal Belediyespor, ligi 3.sırada tamamladı ve yükselme klasmanına kalmayı başaramadı. Kartal Belediyespor U19 ve U16 takımları da bu sezon liglerinde mücadele ederken Volaybol’da da faaliyet gösteriyor. Kartal Belediyespor’un internet sitesi de çalışmıyor.

Cevizli Anadoluspor

Maçlarını aynı zamanda Bulvarspor’un da sahası olan Bulvar Mimar Kubilay Köse Stadyumu’nda oynayan Cevizli Anadoluspor, 2016-2017 sezonunda İstanbul 1.Amatör Ligi 14.Grup’ta mücadele etti. Başarılı bir performans ortaya koyan Cevizli Anadoluspor ligi 41 puanla en yakın rakibinin 6 puan önünde şampiyon tamamladı ve bir üst seviyeye yükselmek için playoff oynama hakkı kazandı.

Cevizli Anadoluspor

Kartal Çavuşoğluspor

Maçlarını Kartal Yunus Sahası’nda oynayan Kartal Çavuşoğluspor, 2016-2017 sezonunda İstanbul 1. Amatör Ligi 15.Grup’ta mücadele etti. Sezonu 4.sırada tamamlayan Kartal Çavuşoğluspor gelecek sezon da aynı ligde mücadele etme hakkı kazandı.

Kartal Yuvasıspor

Maçlarını Kartal Yunus Sahası’nda oynayan Kartal Yuvasıspor, 2016-2017 sezonunda İstanbul 1. Amatör Ligi 16.Grup’ta mücadele etti. Sezonu 5.sırada tamamlayan Kartal Yuvasıspor gelecek sezon da aynı ligde mücadele etme hakkı kazandı.

Kartalgücü

Maçlarını Kartal Yunus Sahası’nda oynayan Kartalgücü, 2016-2017 sezonunda İstanbul 1. Amatör Ligi 17.Grup’ta mücadele etti. Sezonu 2.sırada tamamlayan Kartalgücü, bir üst seviyeye yükselmek için playoff oynama şansı elde etti.

Yakacıkspor

Maçlarını Bulvar Mimar Kubilay Köse Stadyumu’nda oynayan Yakacıkspor, 2016-2017 sezonunda İstanbul 1. Amatör Ligi 18.Grup’ta mücadele etti. Sezonu 3.sırada tamamlayan Yakacıkspor gelecek sezon da aynı ligde mücadele etme hakkı kazandı.

İstanbul Altınordu İdman Yurdu

Maçlarını Kartal Yunus Sahası’nda oynayan İstanbul Altınordu İdman Yurdu, 2016-2017 sezonunda İstanbul 1. Amatör Ligi 18.Grup’ta mücadele etti. Sezonu 7.sırada tamamlayan İstanbul Altınordu İdman Yurdu gelecek sezon da aynı ligde mücadele etme hakkı kazandı.

Altınordu İdmanyurdu

Kartal Yunusspor

Kartal Yunusspor, 2016-2017 sezonunda İstanbul 2. Amatör Ligi 14.Grup’ta mücadele etti. Başarılı sonuçlar alan Yunusspor, sezonun sona ermesine 2 hafta kala en yakın rakibinin 4 puan önünde 2.sırada yer alıyor. Kartal Yunusspor kalan 2 maçta da başarılı sonuçlar alıp yerini muhafaza ederse geçtiğimiz sezon düştüğü İstanbul 1. Amatör Ligi’ne geri dönecek.

Marmara Karayollarıspor

Maçlarını Kartal Yunus Sahası’nda oynayan Marmara Karayollarıspor, 2016-2017 sezonunda İstanbul 2. Amatör Ligi 17.Grup’ta mücadele etti. Sezonun sona ermesine 2 hafta var, şu anda 6.sırada yer alıyor. İstanbul 2. Amatör Ligi’nde ligden düşme yok.

Marmara Karayollarıspor

Atalarspor

Maçlarını dönüşümlü olarak Kartal Yunus Sahası ve Bulvar Mimar Kubilay Köse Stadyumu’nda oynayan Atalarspor, 2016-2017 sezonunda İstanbul 2. Amatör Ligi 17.Grup’ta mücadele etti. Sezonun sona ermesine 2 hafta var, şu anda 8.sırada yer alıyor. İstanbul 2. Amatör Ligi’nde ligden düşme yok.

x