19 Mayıs Kartal’da coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kartal'da coşkuyla kutlandı. İşte kutlamalardan öne çıkanlar.

- Yorumlar

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kartal’da coşkuyla kutlandı. Kartallı Kazım Meydanı’nda toplanan binlerce Kartallı Kızılay Caddesi’nden kortej yaparak Kartal Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş boyunca “10. Yıl Marşı”, “İzmir Marşı” ve “Sarı Saçlı Mavi Gözlüm” gibi marş ve şarkılar söylenirken “Türkiye Laiktir Laik Kalacak” sloganları atıldı.

Kortejde yer alan motorcular da vatandaşların ilgisini çekti. Kalabalık coşku içinde Kartal Meydanı’na doğru yürüdü. Yürüyüş sırasında bazı vatandaşlar da evlerinin pencere ve balkonundan destek verdi.

Yürüyüş yapanlar birçok kez “Türkiye Laiktir Laik Kalacak” ve “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganlarını attılar. Ardından 19 Mayıs coşkusunu yaşayan binlerce Kartallı, Kartal Meydanı’nda Kıraç konserini dinledi. Bu arada yürüyüş yapan kalabalığın arasında güvenlik amaçlı çok sayıda polisin yer alması dikkat çekti.

Kutlamalara katılan ve destek veren kuruluşlar arasında Kartal Belediyesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kartal Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şubesi, Uğur Mumcu Mahallesi Çevre, Kültür ve Dayanışma Derneği gibi çeşitli kuruluşlar yer aldı.

x