Kartal’da, açlık grevine destek eylemine polis müdahalesi

- Yorumlar

Kartal’da bir grup vatandaşın, olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildikleri işlerine dönmek için açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek amacıyla yaptığı eyleme polis müdahale etti. Meydanda toplanan vatandaşlar polisin sert müdahalesi ile karşılaştı.

Kartal Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar, KHK ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça’nın, ‘İhraç edildim. İşimi, ekmeğimi, onurumu istiyorum’ diyerek başlattıkları açlık grevine destek için oturma eylemi yapıyordu. Bugün polisler eyleme müdahale etti ve 13 kişiyi göz altına aldı.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Ercan Ayrancı, Sinan Ayrancı, Burcu Sarı, Fatih Karakaya, Süleyman Şahin, İnşaat-iş sendikası temsilcisi İsmail Şahin Karaduman, Emrah Çelik, Murat Aydoğan, Gülcan Ekinci, Çağdaş Onur Ekinci, Hasan Ekinci, Gözde Gerbulut, Deniz İnan Yakacık.

Öte yandan, eylemcilerden Deniz İnan’ın darp edildiği için hastaneye götürüldüğü bildirildi.

Bu arada karakol önünde slogan atan vatandaşlar göz altındaki eylemcilerin bırakılmasını talep ediyor. Gözaltı anına ilişkin video görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz.

Müdahaleden fotoğraflar

x