FETÖ’nün Kartal’daki bir hücre evinin abisi kıskıvrak yakalandı

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) bir hücre evinin abisi operasyonla göz altına alındı. İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı’nca FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik operasyonlarda Kartal’daki bir hücre evinin abisi olan Fatih Yiğit göz altına alındı.

FETÖ/PDY yapılanması içinde bulunan asker ve askerlerden sorumlu oldukları belirtilen abilere yönelik 144 kişi hakkında yakalama kararı çıkartılan operasyonda gözaltına alınan önemli isimlerden birinin eski Hakim Fatih Yiğit olduğu ortaya çıktı. Mahrem imamlar dosyasında itirafçı olan Deniz Teğmen C.A.’nın verdiği bilgiler doğrultusunda örgütte ‘abi’ konumunda olduğu tespit edilen Yiğit, İstanbul polisi tarafından gözaltına alındı.

Fatih Yiğit’in HSYK tarafından önce ihraç listesine konulduğu, ardından listeden çıkarıldığı ve sonrasında hemen istifa ederek avukatlığa başladığı iddia edildi. Örgüt içerisinde ‘abi’ konumunda olduğu ileri sürülen Yiğit, bu sabah İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgülü Suçlar Bürosu’nun başlattığı operasyon kapsamında gözaltına alındı. Fatih Yiğit’in örgütün Kartal’daki hakim savcıların sınava hazırlandığı hücre evinin sorumlusu olduğu iddia edildi.

x