Kadıköy’de Çevre Festivali düzenlenecek

- Yorumlar

Kadıköy Belediyesi, Çevre Haftası kapsamında, doğayla bütünleşmek için Çevre Festivali ile bir araya gelecek. 26 – 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleşecek olan festivalin teması “Kentte Ekolojik Yaşam.”

Çevre Festivali’nin programı, doğadan, çevreden yana olan 40’ın üzerinde demokratik kitle örgütü, sivil toplum kuruluşu, platform ve inisiyatifin yer aldığı katılımcılarla birlikte oluşturuldu.
Her yaştan İstanbullunun ekolojik yaşama dair deneyimlerini geliştirecek bir programın hazırlandığı festival plastik ürünlere kapalı, her yaştan ziyaretçiye açık. Söyleşi, yeşil etkinlik alanı, stant, atölye, sergi, tiyatro ve konser alanlarının yer alacağı festivale plastik şişe vb. ürünlerin girişi yasak.

Plastik ve fosil yakıt kaynaklı ürünlerin kullanımının azaltımına yönelik mesajların verileceği festivalde sağlıklı malzemelerin kullanımına dikkat çekilecek ve bu adımdan yola çıkarak ziyaretçilere sürpriz hediyeler verilecek.
Kadıköy Belediyesi festival süresi boyunca Özgürlük Parkı’na ring seferleri düzenleyecek. Festival süresi boyunca Bostancı Gösteri Merkezi ve Haldun Taner Sahnesi Önünden “11.00, 12.00, 14.00 ve 16.00” saatlerinde ring seferleri yapılacak.

Tarih: 26-28 Mayıs

Yer: Selamiçeşme Özgürlük Parkı

x