Apple hizmetlerinde mobil ödeme devri artık Türkiye’de!

Apple, verdiği hizmetlerdeki ödeme yöntemlerini genişletti. Türkiye ve Fransa’ya da mobil ödeme imkanı getiren şirket, bir kredi kartı veya banka kartına ihtiyaç duymadan ödeme yapabilmemize imkan verecek. iTunes, App Store, iBooks veya Apple Music hizmetlerinde artık mobil ödeme devri başladı.

Operatörümüz desteklediği takdirde iTunes Store, App Store ve iBooks Store’dan satın aldığımız öğeler ve Apple Music üyeliğimiz için cep telefonu faturası aracılığıyla ödeme yapabiliriz. Bunu yapmak için mobil cihazımız veya bilgisayarımızda kullandığınız iTunes programını açmak yeterli olacak.

Apple Mobil Ödeme Seçeneği

iPhone, iPad veya iPod Touch cihazlarında mobil ödeme seçeneğini aktif etmek için, App Store’da en aşağıda bulunan Apple Kimliği bölümüne girmeniz ve Ödeme Bilgileri kısmında yer alan Mobil Ödeme seçeneğini aktif edebilirsiniz.

Bilgisayarınızda bu işlemi gerçekleştirmek isterseniz de, iTunes programına girerek üst tarafta bulunan Hesap bölümünden Hesabımı Görüntüle kısmını seçebilirsiniz. Burada da “Ödeme Türü” bölümünden mobil ödemeyi aktif hale getirebilirsiniz.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar