Yeni Akit genel yayın yönetmeni öldürüldü

- Yorumlar

Geçmişte Zaman Gazetesi’nde genel yayın yönetmenliği de yapan ve Hasan Karakaya’nın Suudi Arabistan’da ölmesinden sonra Yeni Akit gazetesinin genel yayın yönetmenliğine gelen Kadir Demirel öldürüldü. Demirel, Başakşehir’de bulunan evinde damadıyla kızını barıştırmak isterken damadı tarafından bıçaklanarak hayatını kaybetti.

Demirel’in kızının da ağır yaralı olduğu ileri sürülürken Kadir Demirel’in eşi Esma Demirel’in de aynı olayda yaralandığı belirtildi.

Demirel’in ölmesiyle Akit okurları çok büyük üzüntüye kapıldı. Ersoy Dede adlı gazeteci de üzüntüsünü Twitter’da “Ah ulan ah” diyerek gösterdi.

Kadir Demirel kimdir?

1961 yılında Niğde’de doğdu. İlkokulu Kayseri’nin Yeşilhisar kazasında, İmam-Hatip Lisesini Niğde’de, üniversiteyi de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. Fakültedeyken Milli Gazete’de işe başladı. 5 yılı aşkın bir süre Milli Gazete’de çalıştıktan sonra Sabah’a geçti ve oradan askere gitti.

Askerlik dönüşü Zaman Gazetesi’nde işe başladı. Orda politika editörlüğü, Avrupa yayın sorumluluğu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve gazetelerinin yayımlanmasında öncülük etti; 1998 yılında Moskova Zaman’da Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.

2000 yılında Zaman’dan ayrılan Demirel, Yeni Şafak Gazetesi’nde 5 yılı aşkın süre Yazı İşleri Koordinatörü, 8 yıl da Bölge Haberleri Müdürü olarak görev yaptı. 2014 Kasımı’nda Yeni Şafak’tan ayrıldı. Aynı ay içinde Yeni Akit’te Yazı İşleri ve Yayın kurulu Üyesi olarak göreve başladı.

14 Mart 2016’da ise Yeni Akit’te Genel Yayın Yönetmeni oldu.

x