İBB’den İstanbulluya paralı alt geçit şoku!

İstanbul Bostancı'da karşıdan karşıya geçmek için kullanılan alt geçit ücretli. E5 Karayolu'nun altındaki metro alt geçidini kullanmak isteyenler geçiş için ücret ödemek zorunda kalıyor. İçerenköy'den Bostancı istikametine geçmek isterken, yolun ortasında metro turnikeleri bulunuyor.

- Yorumla

İstanbul Bostancı‘da karşıdan karşıya geçmek için kullanılan alt geçitte metro turnikeleri çalışıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından işletilen alt geçitte vatandaşlar karşıdan karşıya geçmek için para ödemek zorunda kalıyor.

Sözcü’nün haberine göre, Bostancı metro istasyonu alt geçidinden geçen vatandaşlar para ödüyor. Üzerinden E-5 Karayolu geçen alt geçidi kullanmak paralı. İçerenköy’den Bostancı’ya metro alt geçidinden geçmek isteyenler karşılarında metro turnikeleri ve güvenlik görevlileri ile karşılaşıyor. Uygulamaya tepki gösterenlere ise güvenlik görevlileri “ileride, metronun diğer alt geçidinden ücretsiz geçebilirsiniz” diyor.

Vatandaşlar o geçide ulaşmak için araçların içinden ve yaya geçidi olmayan yollardan yürümeniz gerekiyor. Hamile, yaşlı ve çocuklu ailelerin ise bu tehlikeli yolu yürümesi mümkün değil. Kestirme yoldan karşıya geçmenin bedeli ise şöyle; Öğrenci 1.15 tl, indirimli 1,65 TL ve Tam bilet 2.30 lira.

x
Yorumlar