Kadıköy Kitap Günleri tarihi Haydarpaşa Tren Garı’nda başladı

Kadıköy Belediyesi tarafından Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen Kadıköy Kitap Günler yoğun bir ilgi ile başladı. 200 yayın evinin kitaplarını sergilediği etkinlik, 11 Haziran’a kadar devam edecek.

İrfan Değirmenci, Enis Batur, Banu Güven, Nasuh Mahruki gibi isimlerin söyleşilerini yoğun katılımla gerçekleştirdikleri Kitap Günlerinin ikinci gününde Yekta Kopan, Canan Karatay, Ercan Kesal, Enis Rıza, Gürkan Hacır, Mine Kırıkkanat söyleşileri okurlarla buluşurken Zafer Algöz, Can Yılmaz, Emre Kongar gibi çok sayıda sanatçı ve yazar da okuyucularına kitaplarını imzaladı.

Kitap Günlerinin zengin söyleşi ve imza programında 5 Haziran Pazartesi günü Adnan Özyalçıner, Cengiz Hakkı Zariç, “Yok Olan İstanbul”, Kamil Yavuz ve Erhan Candan “Karikatür Eğitimi ve Çocuk”, Çerkes Karadağ “Günümüzün Fotoğrafı”, Özlem Akşit , Sedat Şenemen “Türkiye’de Kadın Olmak”, Sedef Kabaş “Türkiye’ye Yön Veren Kadınlar”, Osman Erk “Sağlığını Yeniden Keşfet”, Sevtap Metin, Vahdet İşsevenler, Ertuğrul Uzun “1 Hukuk Davası”, Gökhan Yavuz, Ertuğrul Uzun, Kasım Akbaş “Distopya ve Edebiyat”, Haluk Şahin “Gazeteciyi Kim Öldürdü?” başlıklı söyleşilerle okuyucu ile buluşacak.

200 yayın evinden binlerce kitabın bulunduğu Kadıköy Kitap Günleri 11 Haziran’a kadar açık kalacak. Kitap Günleri etkinliğinde 200 yayınevi stant açtı. 835 yazarın imza günü yapacağı etkinliklerde 86 söyleşi gerçekleştirilecek.