SGK çalışanını Milli Seferberlik Projesi ziyaretinde boğup kalem batırdılar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Milli Seferberlik Projesi kapsamında Ataşehir’de bir çocuk giyim mağazasını ziyaret eden SGK denetmeni 28 yaşındaki Yasin Aras, iş yeri sahibi tarafından boğularak karnına kalem sokulmak suretiyle feci şekilde dövüldü. Dayak yiyen SGK çalışanının firmaya gitme amacı, bakanlığın yeni projesi hakkında bilgi vermekti.

Olay, Ataşehir’de bir çocuk giyim mağazasında meydana geldi. İddiaya göre, mağaza yetkililerine Milli Seferberlik Projesi hakkında bilgi vermeye gelen SGK denetmeni Aras, iş yerinin aylık pirim hizmet belgesini görmek istedi, o esnada gözü dönen mağaza sahibi Onur İnanlı, Aras’a saldırmaya başladı ve iddiaya göre karnına kalem soktu. Olay yerine gelen 155 polis imdat ekipleri duruma müdahale etti. Hastaneye götürülen Aras’ın elmacık kemiğinin kırıldığı belirlendi.

Mağaza işletmecisi hakkında şikayetçi olan SGK denetmeni Yasin Aras ifadesinde “İşyeri hizmet belgesi ile kaşeyi görmek istedim. Birden bana hitaben yüksek sesle ‘sen ne ayaksın lan’ diyerek küfür etti. Daha sonra beni boğmaya çalıştı, eline aldığı kalemi karın bölgeme saplamaya çalıştı. Can havli ile kendimi dışarı attım ve polisi aradım. Dışarıda tekrar yanıma geldi. Polisi aradığımı söyledim. Bunun üzerine beni tekrar dövdü. Olay yerine gelen esnaf beni elinden kurtardı” dedi.

Mağaza işletmecisi Onur İnanlı ise ifadesinde suçlamaları reddederek “Yasin Aras işyerime gelerek bana kimlik ibraz etmeden ‘Devlet memuruyum, sigortaya bakacağım’ dedi. Kimliğini sorduğumda bana ‘sen kimsin, sana kimlik göstereceğim’ diye tepki gösterdi. Ben de omzundan tutarak kendisini dışarı çakardım. Tekrar ‘bana dokunmazsın ben memurum’ dedi. Ben de gitmesini söyledim” dedi. İfadelerin ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.